به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان این مطلب افزود:همچنین در مدت یاد شده از نظر وزنی 9 هزار و 733 تن کالا از منطقه آزاد ارس ترانزیت شده و از رشد 104 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار است.

وی تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال قبل 3 هزار و618 کامیون در این منطقه بارگیری شده بود که در سال جاری به 4 هزار و689 دستگاه رسیده و از رشد 30 درصدی برخوردار است.

حاتمی افزود: در این مدت تعداد کامیون های تخلیه شده به 3 هزار و265 دستگاه رسیده است که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه با 2 هزار و 737 دستگاه کامیون رشد 19 درصدی دارد.

وی در رابطه با واگن های تخلیه شده گفت: همچنین در مدت یاد شده 825 واگن در منطقه آزاد ارس تخلیه شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس افزود: عمده کالاهای ترانزیت شده از منطقه آزاد ارس باطری و موبایل، ظروف شیشه ای، انواع ساعت، انواع البسه و كیف و كفش، انواع دستگاهها و اجزا و قطعات ماشین آلات مستعمل، اسباب بازی، مغز گردو، مغز بادام ، كشمش ، برگه زردآلو، زیورآلات و بدلیجات ، چای،عینك ، انواع چراغ ،شال و روسری،فندك،دستكش، پالت چوبی،چتر،صنایع دستی و غیره بوده است که این کالاها به کشورهای آذربایجان، ارمنستان، ازبكستان، اكراین، تركیه،ن خجوان، پاكستان، عراق، گرجستان و غیره صادر می شود.