به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، احمد علیرضا بیگی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود:در جریان سفر یک روزه دکتر محمود احمدی نژاد به آذربایجان شرقی چند پروژه فولادی و تولیدی به دست رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد:واحد ذوب و ریخته‌گری فولاد بناب با ظرفیت 500 هزار تن در سال و اشتغالزایی 800 نفر با سرمایه‌گذاری 1600 میلیارد ریال به دست رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مجتمع فولاد گستر با ظرفیت 550 هزار تن در سال و اشتغالزایی 700 نفر و سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال نیز افتتاح خواهد شد.

وی افزود: بهره‌برداری از مجتمع كشت و صنعت آذربایجان‌شرقی خاوری از دیگر پروژه‌ها بوده و در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی مهم خواهد بود.

بیگی اضافه کرد: مجتمع كشت و صنعت آذربایجان‌شرقی خاوری تبریز با ارزش 450 میلیارد ریال و 7 هزار و 500 راس گاو شیری منظور شده كه 2 هزار گاو شیری اصیل در آن نگهداری شده و 5 هزار گاو از آلمان وارد می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: تولید پوره انواع میوه، به ظرفیت 25 تن و با اشتغالزایی 160 نفر از دیگر پروژه‌هایی است كه با60 میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است این سفر، هفتمین سفر رسمی محمود احمدی نژاد به آذربایجان شرقی در طول 6 سال گذشته است.