به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، حسین نجفی، با اشاره به وضعیت ظاهری دیوارهای تبریز افزود: دیوارهای شهر یكی از اصلی ترین سازه های شهری هستند كه مردم روزانه با آن روبرو می‌شوند و وضعیت ظاهری دیوارها در بلند مدت تاثیرات روحی خود را در شهروندان نشان می دهد.

وی آلودگی بصری را از جمله مشكلات زیباسازی شهر تبریز عنوان كرد و افزود: در برخی موارد، پیام های تبلیغاتی شركت های مختلف با گرافیك و ظاهری ناخوشایند تصویر می شود و این با اصول زیبایی شهری سازگار نیست.

وی عنوان كرد: همچنین برخی پیام های شهروندی و توصیه های اخلاقی كه در دیوارهای شهر دیده می شود، به گونه ای طراحی و ترسیم شده اند كه در انتقال پیام موفق عمل نمی كنند و به جای آنكه نقش مشوق داشته باشد، بازدارنده است.

نجفی اضافه كرد: با این حال در برخی از دیوارهای شهر تصاویر و عباراتی آمده است كه به جهت استفاده كارشناسی شده از تركیب رنگها و جملات چشم نوازند و مخاطبین را به سوی خود جذب می كنند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز اضافه كرد: برخی پیام های تبلیغاتی نیز به نوعی طراحی شده اند كه فقط هدف اصلی ایجاد كننده را در خصوص جذب مشتری میرساند ولی تاثیری در امر زیباسازی ندارند.

نجفی با بیان اینكه مسابقه عكاسی دیوارهای شهرمن در پی آن است كه با استفاده از نگاه مردم و شهروندان، نسبت به كسب یك نگاه دقیق به سیمای شهر نائل آید، افزود: در این مسابقه از شهروندان میخواهیم زیبایی ها و نازیبایی های دیوارهای شهری را با استفاده از هر نوع وسیله عكاسی حتی با دوربین های عكاسی غیر حرفه ای، نظیر دوربین های عكاسی موبایل به تصویر بكشند.

وی خاطرنشان كرد: همه علاقمندان می توانند در این مسابقه شركت كنند و آثار خود را برای داوری و انتخاب به این سازمان یا معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز ارسال نمایند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، از عموم علاقمندان خواست آثار خود را به همراه مشخصات كامل و محل ثبت عكس، در قالب تصاویر دیجیتالی، به نشانی farhangi@tabriz.ir وculture@tabriz.ir به صورت ایمیل ارسال و یا CD تصاویر را به روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، واقع در خیابان آزادی، جنب مسجد طوبی، پارك مفاخر آذربایجان تحویل نمایند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را آخر مرداد ماه سال 1390 اعلام كرد و افزود: به صاحبان 30 عكس برگزیده، جوایزی ارزنده نظیر دوربین عكاسی و تلفن‌همراه اعطا خواهد شد.