به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، استاندار آذربایجان شرقی در با اعضای ستاد یادواره شهدای ارسباران با بیان این مطلب افزود: دوام و بقای انقلاب اسلامی و این که هیچ ابرقدرتی نتوانسته آسیبی به انقلاب وارد کند، به واسطه خون شهداست و کسانی که می‌خواهند خدشه‌ای به انقلاب وارد کنند نگاهی به گلزار شهدا بیندازند.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی بدون نهضت عاشورا قابل تعریف نیست افزود: پاسداشت نهضت امام حسین(ع) و ماندگاری فرهنگ شهادت به واسطه مجالس تذکر و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان است.

بیگی با بیان این که گذشت زمان باعث برخی فراموش‌کاری‌ها در فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی شده تاکید کرد: برای احیای اصول فراموش شده انقلاب، ناچار از بازگشت به گفتمان انقلاب و فرهنگ شهادت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش بر این است که گرد و غبار زمان از خاطرات شهدا پاک شده و رمز حیات و بقای انقلاب اسلامی برای نسل جدید بازگو شود.

استاندار آذربایجان شرقی شهدا و خانواده‌های آنان را جزو سرمایه‌های عظیم انقلاب اسلامی دانست و افزود: ارتباط دولتمردان و در رأس آنها رئیس جمهور با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، نشانه تکیه دولت به آرمان‌های شهدا و فرهنگ انقلاب اسلامی است.

وی با قدردانی از برگزارکنندگان یادواره شهدای ارسباران گفت: این یادواره ضمن تامین هدف همگرایی و وحدت مردم و مسئولان، عطر انقلاب و شهادت را در شهرها و روستاهای منطقه جاری می‌کند و این تذکری برای مردم، مسئولان و خانواده‌های شهدا است.

بیگی اظهار داشت: برگزاری این یادواره در وهله اول تذکری به مردم است که بدانند امنیت و آرامش کنونی حاصل خون شهدا و فداکاری ایثارگران است و تذکر دوم خطاب به مسئولان است و آنها باید بدانند که جایگاه کنونی آنها مرهون فداکاری شهیدان و ایثارگران است.

وی ادامه داد: خانواده‌های شهدا نیز مخاطب دیگر این یادواره هستند و باید نقش و جایگاه خود را در انقلاب اسلامی بیش از پیش متوجه باشند.

بیگی توسل به فرهنگ شهادت را موجب مصون‌سازی جامعه در مقابل انواع هجمه‌های دشمنان دانست و تصریح کرد: باید از فرصت برگزاری این یادواره برای ماندگار شدن فرهنگ شهادت در طول اعصار مختلف استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر استمرار برنامه‌هایی از این دست خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا این مشعلی که روشن شده است در همه جا گسترده شده و در این زمینه باید از ظرفیت رسانه‌ای به ویژه صدا و سیما استفاده مناسب صورت گیرد.

بیگی با بیان این که نسل جدید نیازمند تذکر و یادآوری فرهنگ شهادت هستند گفت: استفاده از هنر و شیوه‌های هنرمندانه و تاثیرگذار در انتقال مفهوم شهادت و تولید آثار فاخر در این زمینه با کمک گرفتن از ظرفیت دانشگاه هنر اسلامی و صدا و سیما، قطعا برای جوانان و نسل جدید باارزش و موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: باید این یادواره را به عنوان یک الگو برای استان و کشور معرفی و از آن برای نشان دادن اتصال و دلدادگی مردم منطقه ارسباران به انقلاب اسلامی و ولایت استفاده کنیم.

بیگی با بیان این که بهترین محل صرف بودجه فرهنگی بزرگداشت خاطره شهدا است، از مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خواست اعتبار لازم برای برگزاری این یادواره را در کارگروه فرهنگ عمومی استان مطرح کند.