به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، جواد ششگلانی، رییس هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی مجمع عمومی و عادی سالانه هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی با بیان این مطلب افزود: در بحث آموزش نیز از فدراسیون انتظار داریم تا در خصوص برگزاری كلاس‌های مربیگری C و D آسیایی اختیارات را به استان‌ها تفویض كند تا مدرسان استانی بتوانند به راحتی این كلاس‌ها را برگزار كنند.

ششگلانی همچنین خواستار اصلاح در منطقه‌بندی كشور به 100 منطقه فوتبال به مركزیت چند استان فوتبال‌خیز از جمله آذربایجان‌شرقی و تسریع این كار از سوی فدراسیون شد و تصریح کرد: فدراسیون برای انجام این كار برنامه و پشتیبانی ندارد و باید آن را از مرحله بخشنامه و نامه به مرحله اجرایی شدن درآورد.

وی فعال شدن طرح آسیاویژن استان را نیز یكی دیگر از خواسته‌های فوتبال استان عنوان كرد و خاطر نشان کرد: با اینكه مقدمات این كار را انجام داده‌ایم، اما هنوز از سوی فدراسیون به AFC معرفی نشده‌ایم و انتظار داریم این كار هر چه سریعتر صورت گیرد.
 
رییس هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی در ادامه همچنین اضافه کرد: برخورد كمیته انضباطی فدراسیون با فوتبال تبریز و استان متفاوت از دیگر استان‌ها نباشد.

ششگلانی در ادامه اظهار داشت: ما هیچ وقت انتظار برخورد تبعیض‌آمیز و جانبدارانه این كمیته با تیم‌های تبریزی را نداریم، بلكه انتظار داریم تا نگاه یكسانی به تیم‌ها داشته باشد.

وی اضافه كرد: برخورد و رای كمیته انضباطی در مورد اتفاقی كه در بازی تراكتورسازی با داماش گیلان روی داد جای تامل دارد و آیا اگر این اتفاق در بازی تراكتور در تبریز روی می‌داد این كمیته همین برخورد را اعمال می‌كرد و همین تصمیم را می‌گرفت؟

رییس هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی، همچنین از بی‌بهره ماندن شهرستان‌ها از سیاست‌های اعمال شده فدراسیون انتقاد كرد و گفت: باید به منظور بهره‌مند شدن شهرستان‌های استان‌ها از سیاست‌های این فدراسیون، مراكز فوتبال را به سمت شهرستان‌ها سوق داد تا استعدادهای این شهرستان‌ها نیز شكوفا شود.
 
ششگلانی اضافه كرد: برخی از شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی با گذشت 32 سال از پیروزی انقلاب اسلامی از داشتن زمین فوتبال و حتی زمین چمن محرومند و با اینكه پروژه‌هایی در این زمینه تعریف شده، اما به دلیل كمبود بودجه، مسكوت و راكد مانده است. 

رییس هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی در پایان یادآور شد: بیشتر هیات‌های شهرستانی در كنار كمبودهای زیرساختی، توان مالی برای اداره خود هیات را نیز ندارند و هیات فوتبال استان به اندازه توانایی خود و با حضور تراكتورسازی و شهرداری در لیگ برتر و زیاد شدن توان مالی به این هیات‌ها كمك می‌كند.