به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، علیرضا نوین، شهردار تبریز در جمع دست‌اندرکاران برگزاری چهارمین جشنواره تابستانی با بیان این مطلب افزود: حوزه فرهنگ حوزه‌ای گسترده و پهناور است، همانطور که مراسم وداع با ماه خدا باشکوه، عظمت و استقبال گسترده همشهریان برگزار شد، به پاس رشادت رزمندگان در سال‌های دفاع مقدس تا پایان امسال تمثال 4هزار و 800 شهید والامقام در نقاط مختلف شهر نصب می‌شود و همچنین در سالروز تولد مولانا، یادمان شمس تبریزی کلنگ‌زنی می‌شود تا مقدمات ساخت یادمانی برای این آفتاب عرفان فراهم شود.

وی تصریح کرد: از طرف مجموعه شهرداری از تمامی هنرمندان، اهالی تئاتر، سینما، موسیقی، ورزشکاران و دیگر افرادی که در برگزاری جشنواره تابستانی با برگزارکنندگان همکاری کردند، تشکر می‌کنم و خواهان افزایش این ارتباط برای معرفی فرهنگ شهرمان هستیم.

نوین با اشاره به اقداماتی که در مدت جشنواره تابستانی تبریز به اجرا درآمد، اضافه کرد: توزیع خانه‌به‌خانه نشریات شهر من و تابستانه از سوی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تبریز نشان داد، حوزه آموزش‌های شهروندی برای تمام برنامه‌ریزان بسیار حایز اهمیت است و از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نمی‌کنند.

شهردار کلان‌شهر تبریز ابراز امیدواری کرد: با برگزاری موفق هفته فرهنگی تبریز در شهرهای دوشنبه و خجند تاجیکستان، موجبات معرفی شایسته فرهنگ، هنر و تاریخ شهر تبریز در کشور تاجیکستان و پس از آن در دیگر نقاط فراهم شود.

وی در ادامه افزایش گستره آموزش‌های شهروندی تا درب منازل شهروندان را از اقدامات موثر در راستای گسترش فضای فرهنگی و توجه به نیازهای شهروندان امروز جامعه دانست و گفت:با همکاری تمام فعالان بخش فرهنگ، تبریز به عنوان شهری فرهنگ‌مدار و شهروندانی فرهنگ‌ساز شناخته می‌شود.

نوین در خاتمه محله محوری را از اقدامات و طرح‌های مفید چهارمین جشنواره تابستانی تبریز برشمرد و یادآور شد: باید دیدگاه فرهنگ‌مدار در همه جا مدنظر قرار گیرد و مطالبات فرهنگی شهروندان به اندازه مطالبات خدماتی مهم تلقی شده و برای برآورده کردن آنها برنامه‌ریزی صورت گیرد.