به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، احمد علیرضابیگی، استاندار آذربایجان‌شرقی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با بیان این مطلب افزود: شهر جدید سهند به واسطه عدم وجود زیرساخت‌های فرهنگی کافی نیازمند توجه بیشتری است و باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: احداث کتابخانه عمومی در نقاط مورد نیاز از جمله شهر جدید سهند مورد تاکید است و در همین راستا باید سازوکارهای قانونی، تعریف و عملیاتی شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی، در ادامه استفاده از تمام ظرفیت‌ها از جمله امکانات محلی و فضاهای مساجد را در توسعه فرهنگ کتابخوانی ضروری دانست و گفت: یک شهر نیازمند فضاهای مختلف فرهنگی از جمله مسجد و کتابخانه است و باید به این مهم توجه شود.

علیرضابیگی خاطر نشان کرد: بهره‌گیری از توانمندی خیران، استفاده از فضاهای عمومی و مساجد برای گسترش کتاب‌خوانی مورد تاکید بوده و باید از فضاهای موجود استفاده بیشتری شود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت همراهی مردم در توسعه فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: اعتبارات کتابخانه‌ها محدود است و باید در زمینه برخورداری از بودجه فرهنگی سفر ریاست جمهوری نگاه ویژه‌ای به کتابخانه‌ها صورت گیرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی، همچنین بر پالایش کتابخانه‌ها تاکید کرد و گفت: در زمینه پالایش و نیز تهیه کتب جدید باید بر اساس برنامه از پیش تعیین شده اقدام شود.