به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز علی داننده در نخستین نشست كمیته فرهنگی ستاد دهه فجر آذربایجان شرقی در تبریز ضمن بیان این مطلب افزود: اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها توانایی نظام را به نمایش گذاشت.

وی تصریح کرد: از منظر تحلیل‌گران خارجی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها غیرممكن به نظر می رسید كه با همت مسوولان و همدوشی مردم با مسوولان به انجام رسید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نظام و انقلاب در 32 سال گذشته بزرگ ترین رخدادها را با سرافرازی پشت سر گذاشته و گردنه‌های مختلف و صعب العبور را با سربلندی پیموده است.

وی افزود: ‌موفقیت در این راه مرهون خون شهدا، ‌ولایت و رهبری،‌ هوشیاری مردم و اقتدار نظام است.

داننده اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی نیز به كمك خدا،‌ با رهبری بنیانگذار كبیر انقلاب به پشتوانه وحدت مردم و از خود گذشتگی شهدا میسر شد.

وی همچنین با تاكید به اهمیت بزرگداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: ‌گرامیداشت این ایام پاسداشت اهداف انقلاب و حرمت خون شهیدان است و امسال برنامه های فرهنگی و هنری با نظم و تنوع گسترده تری برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری مسابقه كتابخوانی به مناسبت گرامیداشت روز حماسه نهم دی و انتشار ویژه نامه به این مناسبت،‌ نخستین جشنواره سراسری تیتر فجر و تیتر برتر سال، نمایش خیابانی، برگزاری نمایشگاه های كتاب و عكس را ازجمله برنامه های فرهنگی و هنری اداره كل در ایام الله دهه فجر اعلام كرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست اظهار داشت: آگاهی و حضور مردم و نقش ولایت فقیه در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ماندگار و اصلی بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین تقی زاده گفت: ایثارگری های شهدا از ابتدای انقلاب تاكنون وظایف اقشار مختلف مسوولان و مردم را سنگین كرده است.

وی افزود: نقش ولایت در طول انقلاب تعیین كننده بود و همیشه منشاء موفقیت های نظام بوده است.

تقی زاده همچنین با اشاره به جایگاه رسانه ها در تبیین رسالت انقلاب خاطرنشان كرد: حضور پررنگ‌تر رسانه ها در عرصه های مختلف و جشن ها و برنامه های دهه فجر بسیار مفید فایده است.

كمیته فرهنگی و هنری ستاد گرامیداشت دهه فجر پانزده عضو ثابت دارد كه نخستین نشست آن در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.