به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز محمد اشرف‌نیا در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان به منظور هماهنگی در خصوص رفع موانع سرمایه‌گذاری در زمینه آب، برق، گاز و زمین ضمن بیان این مطلب افزود: با هرگونه مانع تراشی در راستای اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در استان مقابله می كنیم.

وی تصریح کرد: سیاست دولت و نظام، توسعه و تقویت بخش خصوصی و حمایت از تولید است و همه باید در این زمینه همت كنند.

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: مدیران استان باید از قوانین و مقررات جاری در راستای حمایت از سرمایه ‌گذاری با دید مثبت استفاده كنند.

وی با بیان اینكه نیاز اولیه تمام سرمایه‌گذاران تهیه زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری است، گفت: وظیفه شركت شهرك های صنعتی استان است زمین مورد نیاز سرمایه‌گذارانی که مقدار زمین مورد نیاز آنها کم است را تأمین کند.

اشرف‌نیا اضافه كرد: اگر زمین مورد نیاز متقاضی بیش از 100 هكتار باشد وظیفه سازمان جهاد كشاورزی و منابع طبیعی است كه زمین مورد نیاز سرمایه‌گذاران را تأمین کند.

وی ادامه داد: شركت شهرك های صنعتی استان به منظور توسعه شهرك های صنعتی باید در اسرع وقت با هماهنگی جهاد كشاورزی و یا از طریق خرید زمین از اشخاص، اقدام به توسعه شهرك های صنعتی در مكان‌های مناسب استان کند.

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: اگر سرمایه‌گذار برای تقاضای زمین به شركت شهرك های صنعتی مراجعه کند و شركت قادر به تأمین زمین مورد نیاز سرمایه‌گذار نباشد باید موضوع را سریعاً به ستاد سرمایه‌گذاری اعلام نماید تا موضوع از طریق ستاد پیگیری شود.

اشرف نیا افزود: شركت های برق، آب و گاز استان نیز باید نیازهای زیرساختی شهرك های صنعتی استان را تأمین کنند تا هیچگونه مشكل زیرساختی در این شهرك ها وجود نداشته باشد.