به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز سید محمد تقی علوی در مراسم گرامیداشت بیست و چهارمین سالگرد شهدای بمباران کارگاه دانشكده فنی دانشگاه تبریز ضمن بیان این مطلب افزود: حضور در چنین مراسم­هایی این امکان را فراهم می­کند که به دور از غفلت­های زندگی روزمره با بازگشتی به گذشته با آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی و شهدا تجدید پیمان کنیم.

وی انقلاب اسلامی ایران را بزرگ ترین انقلاب جهان خواند و گفت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان بزرگ ترین انقلاب دنیا است که به اعتقاد دوست و دشمن مسیر حرکت جهان را تغییر داد، موضوعی که استکبار جهانی انتظار آن را نداشت.

رییس دانشگاه تبریز با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی ایران و برنامه ریزی دشمنان برای مقابله با آن اظهار داشت: استکبار جهانی با اتخاذ دو اقدام اساسی شامل نسخ و مسخ انقلاب اسلامی تمام توان خود را برای مقابله با این انقلاب بزرگ به کار بست به طوری که در دهه اول انقلاب با بکارگیری انواع ترفندها و طراحی­های مختلف از جمله جنگ تحمیلی برای نسخ و از بین بردن انقلاب اسلامی تلاش کردند، حتی آمریکا با حضور مستقیم خود با هواپیماهای آواکس و با در اختیار گذاردن اطلاعات جاسوسی به کمک رژیم بعثی پرداخت البته سایر کشورها از جمله شوروی سابق، انگلیس، فرانسه نیز در این مسیر همراه بودند اما خوشبختانه به برکت وجود جوانان متدین و انقلابی و رهبری حضرت امام (ره) بعد از 8 سال دفاع مقدس وجبی از خاک کشورمان به دست دشمنان نیفتاد.

علوی با یادآوری حادثه 27 دی سال 1365 دانشگاه تبریز گفت: بمباران دانشکده فنی این دانشگاه نیز نمونه­ای از جنایاتی است که علیه کشور ما صورت گرفته است، حادثه­ای که نمونه­ای از آن را در تاریخ جنگ­های بزرگ جهان نیز سراغی نداریم که دانشگاهی مورد بمباران هوایی مستقیم قرار گرفته باشد.

وی با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه در هشت سال دفاع مقدس حضوری تمام عیار در جبهه ها داشتند افزود: دانشجویان دانشگاه تبریز زمانی كه به دانشگاه بر می­گشتند، در كارگاه دانشکده فنی دانشگاه تبریز به پشتیبانی از رزمندگان می پرداختند که متاسفانه با اطلاعاتی که منافقان کوردل در اختیار رژیم بعثی قراردادند کارگاه این دانشکده مورد حمله قرار گرفت و 22 تن دانشجویان این دانشگاه به شهادت رسیدند.

رییس دانشگاه تبریز با گرامیداشت یاد و خاطره 22 شهید بمباران کارگاه دانشکده فنی این دانشگاه بر ادامه راه شهدا تاکید کرد و گفت: دشمنان پس از آنکه در برچیدن انقلاب اسلامی ناکام ماندند اکنون به مسخ انقلاب اسلامی روی آورده­اند و در تلاشند که شکل انقلاب و نظام باقی بماند اما چهره آن واژگونه به نمایش گذاشته شود.

وی وظیفه دانشگاهیان را در این زمینه یادآور شد و افزود: جنگ نرمی هم که استکبار جهانی علیه ایران اسلامی آغاز کرده است نیز با سست کردن اعتقادات و بدبین­کردن نسل جوان به اسلام و انقلاب در همین راستا حرکت می کند که اینک دانشگاهیان باید به عنوان افسران جبهه جنگ نرم با حضور در عرصه های علمی و تلاشی مضاعف در برابر ترفندهای دشمنان ایستاده و راه شهدا را تداوم بخشند.

رییس دانشگاه تبریز با اشاره به پیشرفت های علمی کشور گفت: هم اکنون شاخص رشد علمی کشور 11 برابر شاخص رشد کشورهای دیگر است و این نشان می­دهد که کشور ما در مسیر تولید علم قرار گرفته است.

وی استقلال و اقتدار کشور را وابسته به فعالیت مضاعف و تولیدات علمی دانست و افزود: دشمن اکنون هم در برابر پیشرفت­های علمی ایران اسلامی می­خواهد خط قرمز تعیین کند و زمانی که حرکت فزاینده علمی کشور را برنتابید اوج ذلت خود را با شهادت و حذف فیزیکی دانشمندان کشورمان نشان داد.

علوی با قدردانی از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) که توانستند در سالگرد شهادت دکتر علی محمدی عوامل زبون و خودفروخته این حادثه را شناسایی کنند از مسوولان دست اندرکار این پرونده خواست تا مسببان این حادثه را به سزای اعمال جنایتکارانه شان برسانند.

وی در ادامه با درخواست از مسوولان و دست اندرکاران فرهنگی کشور برای ثبت ملی روز 27 دی 1365 به عنوان یک روز بزرگ و ملی در تقویم رسمی کشور گفت: دانشگاهیان تبریز همچنین از مسوولان استانداری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز درخواست دارند تا برای ایجاد و نصب یک بنای یادمان به همین مناسبت در یکی از میدان­های اطراف دانشگاه تبریز نیز اقدام لازم صورت گیرد.