به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، محمدحسین یادگاری در مراسم گرامیداشت بیست و چهارمین سالگرد شهدای بمباران کارگاه دانشكده فنی دانشگاه تبریز ضمن بیان این مطلب افزود: جهادگران جهاد دانشگاهی با ایمان و اعتقاد مسوولیت پیگیری مسایل فرهنگی و علمی را در دانشگاه­ها و جامعه بر دوش دارند.

وی تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب در مقاطع مختلف و در نشست هایی که با مسوولان جهاد دانشگاهی داشته است همواره ضمن حمایت از این مجموعه، جهاد دانشگاهی را مولود و یکی از پایه­هایی که سقف این انقلاب را سرپا نگه داشته است دانسته اند.

محمدحسین یادگاری با بیان اینکه فعالیت های جهاد دانشگاهی همراه با اعتقاد و ایمان است، به توصیه های رهبر فرزانه انقلاب در این زمینه اشاره کرد و گفت: توجه به اعتقاد و ایمان در فعالیت­های علمی و گسترش فرهنگ جهادی در دانشگاه ها، توجه به هویت دینی و انقلابی و پرهیز از طرح مبحث جدایی دین و علم، ورود به متن اسلام، قرآن و حدیث با بکارگیری روش شناسی و متدشناسی صحیح در دانشگاه ها از جمله موضوعاتی است که مقام معظم رهبری به عنوان نکات قابل توجه در فعالیت­های علمی و دانشگاهی آن را مورد تاکید قرار داده اند.

رییس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه جهاد دانشگاهی اکنون نیز در کنار سایر فعالیت هایی که در حوزه آموزش و پژوهش بر عهده گرفته، پیگیری مباحث فرهنگی و علوم انسانی را در راستای اهداف تاسیس خود به عنوان اولویت اصلی تعیین کرده است، افزود: جهاد دانشگاهی اکنون با دارا بودن پژوهشگاه علوم انسانی در تلاش است تا تحولی اساسی در علوم انسانی و مباحث فرهنگی ایجاد كند.

وی با یادآوری تلاش های جهاد دانشگاهی در عرصه علوم پزشکی، علوم پایه، مهندسی و فنی، اساس کار جهادگران جهاد دانشگاهی را توجه به­ علم همراه با اعتقاد و ایمان و ارایه ایده و پژوهش ­عنوان کرد و گفت: جهاددانشگاهی اکنون همچنین
وارد عرصه بومی سازی فناوری های نوین شده و در مراكز پژوهشی وابسته گام های ارزشمندی در این خصوص برداشته است.