به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز سید محمد شروین اسبقیان درجمع روسای هیئت های ورزشی آذربایجان شرقی ضمن بیان این مطلب افزود: قهرمانان ورزشی متولد شده اند و این پرورش استعدادهاست که بر عهده دستگاه ورزش و هیات های ورزشی است.

مدیرکل تربیت بدنی آذربایجان شرقی گفت: رتبه های کسب شده ورزش استان در سال 88 در شان و منزلت ورزش استان نبوده ولی با حمایت های دولت دهم و مدیریت ارشد استان و همت و تلاش هیات های ورزشی و ورزشکاران، شاخص های اداره کل تربیت بدنی آذربایجان شرقی و ورزش استان بیش از 60درصد پیشرفت دارد و این نوید روزهای خوبی را در در سال 90 برای ورزش استان می دهد.

وی افزود: بررسی دقیق عملکرد هیات های ورزشی آذربایجان شرقی برای رفع نواقص و مشکلات نیاز مدیریت ورزش استان است و در این خصوص در روزهای آینده مکاتبات لازم را با فدراسیون های ورزشی انجام خواهیم داد و رتبه واقعی هیات های ورزشی آذربایجان شرقی را از آنها خواستار خواهیم شد تا توان اجرایی این هیات ها مشخص شود.

اسبقیان خاطر نشان کرد: تكریم از پیشكسوتان عرصه ورزش باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و پیشكسوتان جامعه ورزش به واسطه خدمات خود به جوانان و تلاش مستمر برای كسب افتخار، از بركات ورزش كشور به شمار می روند.

وی تجربیات پیشكسوتان عرصه ورزش را بسیار ارزشمند خواند و افزود: باید با برنامه ریزی لازم، زمینه بهره گیری صحیح از دانش و اندوخته های این قشر را برای ورزشكاران نسل جدید فراهم كرد.