به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز علی مسافری در جمع صاحبان صنایع آذربایجان شرقی ضمن بیان این مطلب افزود: واحدهای صنعتی و معدنی به عنوان اصلی ترین اهرم های توسعه اقتصادی استان، در راس کانون تاثیرپذیری طرح تحول اقتصادی قرار دارند.

وی با اشاره به برنامه های سازمان صنایع و معادن برای جلوگیری از بروز اثرات منفی در واحدهای صنعتی و معدنی تصریح کرد: وزارت صنایع و معادن با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی و با شناسایی صنایع آسیب پذیر در طرح تحول اقتصادی اقدام به تشکیل گروه های مشاوره در قالب ستاد تدوین و ارتقای راهبردی صنایع و معادن استان در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها کرده است.

رییس سازمان صنایع و معادن آذربایجان شرقی تصریح کرد: در همین راستا بخش های تخصصی نساجی، فلزی، متالوژی، سلولوزی، معدنی، هایتک، صنایع بزرگ، تحلیل اقتصادی، شیمیایی، غذایی، برق الکترونیک و اطلاع رسانی و خبر اثرات ناشی از اجرای طرح تحول اقتصادی را تشریح و در اختیار صنایع قرار می دهند.

مسافری هدف از تشکیل گروه های فوق را پذیرش و حل مشکلات احتمالی واحد های تاثیر پذیر عنوان کرد و ادامه داد: گروه های تشکیل شده در راستای اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در سازمان صنایع و معادن مستقر هستند تا هیچ واحدی احساس نگرانی نکند.

وی گفت: سازمان با تمام قوا و نیرو در خدمت واحدها است تا مشکلات احتمالی سر راه صاحبان صنایع را بر طرف کند.

رییس سازمان صنایع و معادن آذربایجان شرقی افزود: ثبت نام واحد های تاثیر پذیر در سایت stsm.ir از دستاوردهای ستاد تحول اقتصادی وزارت صنایع و معادن بوده لذا واحدهای صنعتی و معدنی می توانند با ثبت نام و مراجعه به سازمان و ثبات موضوع، از بسته حمایتی موجود استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: اصل این است که تمامی واحدها در جریان باشند تا به سوی ارتقای مدیریت، افزایش بهره وری، ارتقای تکنولوژی، نوسازی و تکمیل خط تولید و تولید محصولات بهینه هدایت شوند.

مسافری همچنین از شناسایی 23 شاخه فعالیتی در استان به عنوان صنایع تاثیرپذیر خبر داده و خاطرنشان کرد: تولید محصولات اولیه و نوردی آهنی و فولادی، تولید شمش آلومینیوم، ریخته گری، فروآلیاژها، تولید قند و شکر، تولید الیاف منسوج، رنگرزی، کاغذ و مقوا، پودرهای شوینده، کاشی و سرامیک، سیمان و گچ، ظروف شیشه ای و چینی، پودرهای شوینده و آجر نسوز از جمله این صنایع هستند.