به گزارش خبرگزاری برنا، آیت الله محسن مجتهد شبستری در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در تبریز ضمن بیان این مطلب افزود: در این روز ملت ایران بصیرت خود را به دشمنان انقلاب اسلامی نشان داد و با تجدید میثاق با ولایت، روزی به یادماندنی را در تاریخ انقلاب به ثبت رساند.

وی با تاكید بر نقش بیگانگان در جریانات سال گذشته فتنه‌گران تصریح کرد: رد پای برخی كشورهای خارجی در هدایت این اغتشاشگران كاملا محرز است چرا كه یك روز مانده به روز عاشورا تبلیغات‌ گسترده خود را آغاز كرده بودند.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: عده ای قلیل كه با حركت‌های بی‌شرمانه خود این بار در روز عاشورا یزیدی بودن خود را عیان و اثبات كردند، باید از كار خود شرم كنند.

وی اهانت به مقام شامخ نایب بر حق امام عصر(عج) را شرم‌آورترین حركت این فتنه‌گران خواند و عنوان داشت: ولایت فقیه ضامن بقا و ثبات نظام مقدس جمهوری اسلامی است، فتنه‌گران باید بدانند كه اگر یك روز سایه ولی فقیه بر سر كشورمان نباشد ایران نیز به افغانستان، عراق و فلسطین تبدیل می‌شود، آنان كه خدمات ولایت فقیه در كشور را نمی‌بینند به این دلیل است كه ولایت فقیه را در مقابل امیال و آرزوهای باطل خود مانع می‌بینند.

آیت الله محسن مجتهد شبستری در ادامه با بیان اینکه نهم دی حماسه ولایت مداری مردم ایران بود، تصریح كرد: حضور هوشمندانه ملت با بصیرت ایران در این حماسه بزرگ، تجلی ایمان و اقتدار ملت در تاریخ شكوهمند انقلاب اسلامی بود.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: مردم متدین آذربایجان در حماسه تجدید بیعت با ولایت، هوشیاری و بصیرت خود را به زیباترین شكل به نمایش گذاشتند كه این حضور بیانگر عشق و ارادت ملت به اصل مترقی ولایت فقیه بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفت: ملت ایران بار دیگر نیز نهم دی ماه در گرامیداشت این روز با برگزاری تجمع‌های عظیم حماسه تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت را به نمایش می‌گذارند كه مردم تبریز نیز همگام با مردم سایر شهرهای كشور، روز پنج شنبه تجمع عظیمی در سه راهی مصلی تبریز از ساعت 10 صبح تا 11 برگزار می‌كنند.