به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفر آذربایجان شرقی با بیان این مطلب افزود: این تعداد مدرسه نسبت به سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: با اعلام آمادگی کامل آموزش و پرورش استان، بیش از هزار و 500 كلاس درس آذربایجان شرقی، تمامی مسافران نوروزی مراجعه كننده را از تمام اقشار اسكان می دهد.


محمدی اظهار داشت: طبق روال سال های گذشته، مدارس استان هیچ محدودیتی در پذیرش افراد نخواهد داشت و در تعطیلات نوروز پذیرای خانواده های فرهنگی و عادی خواهند بود.

وی همچنین از ارائه خدمات توسط هتل آپارتمان ها در نوروز امسال به گردشگران خبر داد و گفت: با توجه به احساس نیازی كه طی سال های اخیر در این زمینه احساس می شد، تعدادی هتل آپارتمان دارای امكانات رفاهی برای ارائه و اجاره در ایام نوروز امسال آماده سازی و بهره برداری شده است.

دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفر آذربایجان شرقی با اشاره به بازسازی هتل ها در آستانه نوروز گفت: تعدادی از هتل های استان مانند ایران ،پارک، تبریز، گسترش و چند هنل دیگر اتاق ها و سالن های خود را افزایش داده و نسبت به بهبود فضای سبز و بهسازی محیط اقدام كرده اند.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان یادآور شد: چهار هتل دیگر نیز در سطح استان در حال ساخت است كه برای فصل گردشگرپذیر تابستان آماده بهره برداری خواهند شد.

محمدی افزود: این چهار هتل در شهرستان های تبریز، كلیبر، جلفا و مراغه قرار دارند كه با بهره داری از آنها بیش از 500 تخت به مجموعه هتل های استان اضافه خواهد شد.