سید جواد محمودی معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در ارومیه با تشریح روند پیشرفت پروژه‌های مختلف در استان گفت: عزم مدیران استان در مقطع کنونی اتمام پروژه‌های نیمه تمام است و با بازدید از پروژه‌های مختلف استان، شتاب در اتمام این پروژه‌ها کاملاً مشهود است.

معاون استادار گفت: منابع مالی پروژه‌های مختلف به‌ویژه در پروژه‌های مهر ماندگار تامین شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و دولت تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا با اتمام پروژه‌ها تا پایان کار این دولت کام مردم را هر چه بیشتر شیرین‌تر سازد.

وی تعامل سازنده با نمایندگان مجلس در همه شهرهای استان را با محوریت تمرکز بر موضوعات اصلی در حال انحام دانست و گفت: این روش تعاملی برگرفته از دیدگاه رهبر معظم انقلاب در اصلی و فرعی کردن موضوعات و توجه بر موضوعات اصلی و پرهیز از فرعیات است که در دو سال گذشته بر همین اساس تعامل مطلوبی با نمایندگان محترم مجلس برای رسیدگی به امور مردم و پیشرفت پروژه‌ها انجام گرفته است.

محمودی جهش رسانه‌ای در پرداخت عمیق و تحلیلی به موضوعات استان را نیاز رسانه‌های آذربایجان غربی اعلام کرد و در عین نقد منصفانه عملکرد مسوولان را موجب پویایی مدیریت اجرایی استان برشمرد.

وی تبیین نقش مردم در احیای دریاچه ارومیه را بسیار راهگشا دانست و با اشاره با به این‌که دولت اجرای پروژه‌های گوناگونی برای علاج‌بخشی به دریاچه را در حال اجرا دارد، گفت: در مورد توفیق تمام طرح‌های مربوط به دریاچه ارومیه همراهی مردم بسیار ضرورت دارد و رسانه‌ها باید در مدیریت صحیح منابع آب استان نقش فعال و آگاهی بخشی را بر عهده گیرند.

محمودی وضعیت استان آذربایجان غربی در دهه‌های اخیر را در پیوند مبارک و همیشگی با شهادت ارزیابی کرد و گفت: خادمان مردم در این استان پیوسته در مسیر و در قرابت با شهادت به انجام خدمت و ماموریت‌های خود می‌پردازند و در این مسیر فرقی بین دورترین نقاط استان و مرکز استان وجود ندارد.

او گفت: بارها از نزدیک دیده‌ایم که مردم در مناطق محروم چقدر از ساده‌ترین خدمات دولت استقبال کرده و خوشحال می‌شوند، بنابراین برای انجام خدمات بیشتر همیشه به مناطق محروم انگیزه‌های بالایی وجود دارد چراکه مردم همین مناطق محروم هستند که پیوسته پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند.