به گزارش خبرگزاری برنا از ارومیه، سردار محمد علی نصرتی فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با تبریک دهه کرامت و سالروز ولادت امام رضا(ع) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به تشریح برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در استان پرداخت و گفت: برنامه‌های این هفته از شنبه هشتم مهر ماه آغاز شده و تا جمعه چهاردهم مهرماه ادامه پیدا می‌کند که اهم آنها ۲۲۵ برنامه است.

وی گفت: از این تعداد برنامه ۲۰۳ برنامه ابلاغی از مرکز و ۲۲ برنامه نیز از طراحی‌های استانی است که به اجرا درمی‌آید.

سردار نصرتی انجام تبلیغات محیطی از روزهای گذشته را از مقدمات برگزاری برنامه‌های هفته نیروی انتظامی اعلام کرد و گفت: درج هشدارها در فیش‌های مختلف نهادهای خدمات‌رسان، انتشار مقالات، ارسال متون آموزشی به خانواده‌ها، نصب شصت بنر محیطی، ارسال سی‌دی‌های انتظامی و اقدامات مختلف توسط تشکل‌ها و صنوف به همراه برپایی مسابقه فوتسال، اعزام اعضای نیرو به مشهد مقدس و انجام کوهپیمایی در قالب بخش نخست از فعالیت‌های هفته نیروی انتظامی به انجام رسیده است.

وی گفت: برگزاری صبحگاه مشترک با حضور واحدهای نمونه، تجلیلی از برگزیدگان، نمایش اقتدار یگان ویژه، برپایی نمایشگاه سیار برای دانش‌آموزان راهنمایی، سخنرانی فرماندهان، برپایی نمایشگاه فضای مجازی و حضور فرماندهان در مدارس از دیگر برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در استان خواهد بود.

او اضافه کرد: ارایه مشاوره حقوقی و قضایی به مردم و کارکنان، بازدید دانش‌آموزان از نمایشگاه‌های تخصصی، برگزاری ملاقات چهره به چهره مردم با فرماندهان، حضور در مساجد و محلات، عیادت از بازنشستگان نیرو و بیماران، تجلیلیل از کارکنان، خانواده شهدا و ایثارگران نیز در قالب برنامه این هفته به اجرا درمی‌آید.

به گفته وی برگزاری نشست هم‌اندیشی با اقلیت‌های مذهبی، دیدار با خانواده شهدای اقلیت‌ها، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق مرزی و محروم، برگزاری سمینارهای نقش سرمایه اجتماعی در امنیت پایدار و همایش سرمایه اجتماعی و پلیس دانش محور، به همراه برگزاری نشست‌های تخصصی با دانشجویان در هفته نیروی انتظامی در استان انجام می‌شود.

سردار نصرتی نشت با روسای دانشگاه‌ها با موضوع سرمایه اجتماعی و احترام به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و افتتاح پروژه‌های عمرانی، انتظامی و بهداشتی را از دیگر برنامه‌های این نیرو در هفته پیش‌رو اعلام کرد.

او اضافه کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، تجدید میثاق با شهدا، مانور شهری موتورسیکلت سواران قانونمند، تقدیر از پلیس یاران جوان، شرکت در نماز جمعه و سخنرانی فرماندهان قبل از نماز جمعه، ارایه خدمات تخصصی مضاعف نیز در هفته نیروی انتظامی به انجام خواهد رسید.

وی در ادامه از نقش رسانه‌ها در همراهی نیروی انتظامی در طول سال و جلب اعتماد مردم نسبت به خدمتگذارانشان در این نیرو تقدیر کرد و گفت: پلیس نیروی قانونی و مرتبط با مردم است که در مسیر خدمتگذاری با شهروندان است که باید توازن در تعاملات این نیرو باشد.

او افزود: رویکرد پلیس به سمت اقناع سازی مردم است و پلیس مقتدر باید با دید روانشناختی و مردم شناختی مخاطبین خود را اقناع کند چراکه رفتار پلیس مبنای قضاوت مردم است و مشارکت مردم در پی اعتماد آفرینی پلیس محقق می‌شود.