به گزارش خبرگزاری برنا از ارومیه، وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی هجدهم مهرماه در نخستین کنگره بین المللی دانشجویی اعتیاد که با حضور اساتید و دانشجویان فعال در این زمینه در محل سالن امام علی (ع) برگزار شد، گفت: آذربایجان غربی باید جزو نخستین استان‌هایی باشد که حضور مردم را در صحنه های مختلف اجتماعی به‌ویژه مبارزه با مواد مخدر پررنگ تر می‌کند.

جلال زاده با اشاره به این که موفقیت‌ها و پیروزی‌ها با ورود اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان در عرصه‌های اجتماعی خصوصا مبارزه با مواد مخدر دو چندان می‌شود، افزود: تاکید ما به مدیران و دست اندر کاران اجرایی استان ورود جوانان در عرصه‌های مدیریتی و اجرایی است چرا که این نیروی فعال می‌تواند با ابتکارها و نوآوری‌های خود فعالیت‌ها را هرچه بهتر انجام دهند.

وی نقش اقشار مختلف مردم را در مقابله با آثار سوء مصرف مواد مخدر بسیار مهم ارزیابی نمود و ادامه داد: مسوولین استانی نیز باید با فراهم کردن بسترهای مناسب جهت فعالیت بیش از پیش اقشار مختلف مردم و جوانان در این عرصه سهم خود را ایفا کنند.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: استان در موضوع مبارزه با مواد مخدر دارای رتبه‌های کشوری و ملی است که این نشان از زحمات همکاران ذی‌ربط در این عرصه است.

بر پایه این گزارش اولین کنگره بین المللی دانشجویی اعتیاد از 18 تا 20 مهر ماه جاری با ارایه مقالات مختلف و به همت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی و دستگاه‌های مختلف اجرایی استان در این زمینه از جمله سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان برگزار می‌شود.