به گزارش خبرگزاری برنا از ارومیه، سید جواد محمودی معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی امروز در جلسه شورای تامین مسكن و حمل و نقل استان تصریح كرد: با اطلاع رسانی صحیح و شفاف از قیمت تمام شده واحدهای مسكن مهر مشاركت اعضاء در پروژه ها افزایش می‌یابد.

وی گفت:‌ برای تسریع در روند تكمیل مراحل باقی مانده از پروژه‌های مسكن مهر استان باید مشاركت اعضاء در تامین آورده مورد نیاز افزایش یابد و به همین منظور باید با نظارت دقیق و اطلاع رسانی صحیح و شفاف از سوی اداره كل راه و شهرسازی به همراه اداره كل تعاون، كار و تامین اجتماعی به اعضای تعاونی‌ها، میزان مشاركت متقاضیان را افزایش داد.

او همچنین بر ساماندهی تعاونی‌های مسكن مهر استان تاكید كرد و افزود: مدیریت و نظارت بر فعالیت تعاونی‌های از وظایف مهم دستگاه‌های متولی ساخت وساز است كه باید با نظارت جامع، موانع كار را در اسرع وقت شناسایی و راهكار مناسب ارایه دهند.

مدیركل راه وشهرسازی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: 7011 واحد مسكن مهر در قالب پروژه‌های مهر ‌بافت فرسوده و خودمالكی در شهرهای استان آماده واگذاری به متقاضیان مسكن است .

خلیل محبت خواه میانگین پیشرفت اجرایی ساخت و ساز 4هزار واحد مسكونی مهر در شهرستان‌های میاندوآب، بوكان و پیرانشهر را بالای 80 درصد اعلام كرد و افزود: 580 واحد مسكونی در شهرستان بوكان، 240 واحد در شهرستان پیرانشهر و یک هزار و 356 واحد مسكن مهر در شهرستان میاندوآب قابل بهره برداری است.

محبت خواه با بیان اینكه پیشرفت متوسط پروژه‌های مسكن مهر استان 59 درصد است افزود: ‌از مجموع 23 هزار و 542 واحد مسكونی مهر در حال ساخت، مرحله پی ریزی در بیش از 19 هزار واحد اجرا شده و عملیات سفید كاری نیز در 13 هزار واحد به پایان رسیده است.