به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، امیر علی قلی‌زاده معاون پشتیبانی و منابع نیروی انسانی بهزیستی آذربایجان غربی از پیشرفت فیزیکی 95 درصدی پروژه مرکز توانبخشی نگهداری از دختران معلول ذهنی زیر 14 سال به‌عنوان پروژه مهرماندگار استانی خبر داد و گفت: مراحل ساخت این پروژه با زیربنای 2600 مترمربع از سال 1389 آغاز شده که در حال حاضر یک میلیارد و 255 میلیون تومان اعتبار برای آن هزینه شده است.

قلی‌زاده با اشاره به اینکه در جلسه ستاد مهرماندگار استان برای اتمام عملیات این پروژه از جمله محوطه‌سازی، دیوارکشی و انشعابات 800 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته که متاسفانه تاکنون فقط 100 میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

وی بیان اینکه در صورت تخصیص کامل این اعتبار، پروژه مرکز توانبخشی و نگهداری از دختران معلول ذهنی زیر 14 سال تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی بهزیستی استان ونیز قول مساعد مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری در رابطه با تامین اعتبار موردنیاز این پروژه امیدواریم که این پروژه مهرماندگار استانی در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

معاون پشتیبانی و منابع نیروی انسانی بهزیستی استان درباره فاز دوم مجتمع فرهنگی ورزشی شهید باکری ارومیه نیز گفت: مراحل ساخت فاز دوم پروژه مجتمع فرهنگی ورزشی شهید باکری ارومیه از محل صرفه‌جویی فاز نخست آن آغاز شده و در حال حاضر از 25 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

قلی‌زاده تصریح کرد: فاز دوم پروژه شهید باکری شامل رستوران، خوابگاه و سالن آمفی تئاتر است و اعتبار مورد نیاز برای این پروژه یک میلیارد و 200 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه، فاز دوم مجتمع فرهنگی ورزشی شهید باکری تا پایان سال 92 به بهره‌برداری خواهد رسید.