به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، راضیه خدادوست مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی در این ارتباط گفت:براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تعداد سازمان‌های مردم نهاد پیشگیری از اعتیاد تا پایان سال جاری به 20 نهاد خواهد رسید.

او افزود:از جمله استراتژی‌های امور پیشگیری بهزیستی، برون سپاری فعالیت‌ها و واگذاری آن به بخش خصوصی، شریک یابی برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها، نظارت بر مراکز دولتی و تشویق به تشکیل تشکل‌های مردم نهاد در راستای اهداف پیشگیرانه و اخذ مجوزهای مربوطه است.

وی با بیان اینکه جلب، جذب و هدایت مشارکت‌های مردمی به سمت فعالیت‌های پیشگیرانه و بهره گیری از منابع درون و برون سازمانی و استفاده از خرد جمعی و دیدگاه اجتماع محور به عنوان یکی از رویکردهای فعالیت‌های این نهاد مطرح است، تصریح کرد: چهار تیم محلی اجتماع محور در هفت ماهه سال جاری به ثبت رسیده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری تعداد سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری از اعتیاد به 20 نهاد می‌رسد.  

خدادوست تقویت و توسعه سازمان‌ها را در راستای سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد دانست و ابراز امیدواری کرد تا با تقویت این سازمان‌ها، زمینه تعمیم و توسعه اقدامات پیشگیرانه جهت ریشه کنی پدیده اعتیاد فراهم گردد.