به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی در دیدارهای جداگانه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و همچنین نماینده مردم استان در مجلس خبرگان با ارایه گزارشی از مجموعه اقدامات دولت در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف در استان، تاکید کرد: تعامل و ارتباط مدیران و مسوولان با روحانیون، تضمین کننده حرکت صحیح در مسیر خدمت رسانی به مردم است.

جلال زاده همچنین در این دیدارها با اشاره به تحریم‌های یکجانبه غرب علیه ایران گفت: با توجه به وضعیت فعلی کشور و تغییراتی که در تخصیص اعتبارات به استان‌ها رخ داده است ضروری است ضمن صرفه جویی در مصارف جاری، در ارتباط با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی نیز بر اساس اولویت بندی عمل کنیم.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر در بحث ذخیره سازی اقلام ضروری و کالاهای اساسی هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و اقلام اساسی به اندازه کافی برای تامین مایحتاج مردم در استان ذخیره شده است.
 
استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به مساجد، حوزه‌ها و مراکز دینی را از اولویت‌های دولت نهم و دهم عنوان کرد و گفت: در سال گذشته و در سال جاری برای احداث، گسترش، بازسازی و مرمت مراکز دینی و مذهبی استان اعتبارات خوبی هزینه شده است و امیدواریم که این روند همچنین ادامه یابد.
 
جلال زاده همچنین با اشاره به تاکید رییس جمهور در مورد توسعه کشاورزی در کشور گفت: با توجه به تاکید ویژه رییس جمهور در رابطه با لزوم توسعه کشاورزی در کشور، اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان برای توسعه بخش کشاورزی استان طی سال گذشته و جاری اختصاص داده شده است که میزان اعتبار و تسهیلات ظرفیت خوبی را برای این حوزه ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در دیدار با مقام عالی استان گفت: فعالیت‌های استاندار آذربایجان غربی در این استان بسیار رضایت بخش و چشمگیر است و امیدواریم که با تدبیرات لازم، مشکلات این استان در بخش‌های مختلف رفع شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسنی در ادامه تاکید کرد: اتحاد بین دولت و ملت، مسوولین و ائمه جمعه و همچنین علما و مدیران دستگاه‌های اجرایی در شرایط فعلی از بالاترین ضرورت‌ها در کشور و استان است.
 
آیت الله قریشی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان نیز در این دیدار از زحمات و تلاش‌های استاندار آذربایجان غربی در حوزه‌های مختلف به‌ویژه توجه به مسایل دینی و فرهنگی استان تقدیر کرد.
 
بر پایه این گزارش معاونین عمرانی، توسعه مدیریت و منابع انسانی و امنیتی و انتظامی استاندار، مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری، مدیر کل دفتر برنامه و بودجه استانداری، مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملكرد و امور حقوقی استانداری و مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری در این دیدارها مقام عالی استان را همراهی کردند.