به گزارش خبرگزاری برنا از اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی هشتمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام آزادی ماراش به‌مناسبت نود و چهارمین سالگرد آزادی استان قهرمان ماراش از اشغال استعمارگران فرانسوی طی روزهای 20 و 21 بهمن ماه با شرکت بیش از 125 کشتی گیر از 16 کشور صاحب کشتی جهان شامل گرجستان، بلغارستان، جمهوری آذربایجان، روسیه، آمریکا، اوکراین، داغستان، مولداوی، قبرس شمالی، قرقیزستان، چچنستان، عراق، اینگوش (قفقاز شمالی)، آدیگه، جمهوری اسلامی ایران و کشور میزبان در 7 وزن برگزار خواهد شد.

این مسابقات که به همت باشگاه ورزشی شهرداری قهرمان ماراش همه ساله در ماه فوریه و به‌مناسبت 12 فوریه سالروز آزادی ماراش برگزار می شود امسال نیز در محل سالن باتی پارک این شهر برگزار خواهد شد.

تیم کشتی آزاد استان آذربایجان غربی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران صبح چهارشنبه 16 بهمن ماه با 21 ورزشکار و کادر فنی و سرپرستی از طریق مرز بازرگان عازم قهرمان ماراش ترکیه خواهد شد.

گفتنی است؛ تیم آذربایجان غربی تاکنون در سه دوره این مسابقات معتبر شرکت کرده و صاحب سه عنوان نائب قهرمانی شده است و امسال برای چهارمین سال متوالی در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

هارون دوغان کشتی گیر معروف ترکیه ای سال‌های گذشته اهل این شهر است و به نوعی این شهر به شهر کشتی نیز معروف شده است.

استان قهرمان ماراش در جنوب کشور ترکیه و در حوزه دریای مدیترانه واقع شده که در سال 1920 میلادی با قیام مردمی تحت رهبری پیرمرد شیرفروش با ایمانی معروف به Sutcu Imam اشغالگران فرانسوی را از این شهر بیرون رانده و نخستین نماز جماعت را در این شهر مذهبی پس از رفع اشغال اقامه کردند.