به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، غلام‌حسین عماری اظهار کرد: طرح نظارت بر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها توسط اکیپ‌های بازرسی در شهرستان خوی انجام می‌گیرد.

وی افزود: این طرح در آستانه نوروز و با هدف بازرسی و نظارت بر ارائه خدمات مراکز و موسسه‌های گردشگری از جمله واحدهای اقامتی، اماکن پذیرایی و میان‌راهی، مجتمع‌های گردشگری و هتل‌ها اجرا می‌شود.

فرماندار خوی خاطرنشان کرد: در این طرح نحوه ارائه خدمات به گردشگران، رعایت بهداشت واحدهای پذیرایی، همخوانی نرخ‌ها با ارائه خدمات، کم‌فروشی و گران‌فروشی و همچنین رعایت موازین اخلاقی از سوی گروه‌های نظارتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

عماری ادامه داد: در این طرح نظارتی چهار گروه ناظر شامل کارشناس گردشگری، نمایندگان جامعه اماکن پذیرایی، مراکز اقامتی و اتاق صنفی دفاتر خدماتی و پذیرایی بین‌راهی به صورت متناوب تا 15 فروردین سال 93 بر نحوه عملکرد این مراکز نظارت می‌کنند.

فرماندار خوی تصریح کرد: این بازرسی‌ها با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دانشکده علوم پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و فرماندهی نیروی انتظامی اجرا می‌شود.

وی گفت: بیش از 50 واحد پذیرایی بین راهی، چایخانه سنتی و مراکز اقامتی، هتل و هتل رستوران شهرستان خوی در این طرح مورد بازرسی مستمر قرار می‌گیرد.