به گزارش خبرنگار برنا از ارومیه، مظفر عباس‌زاده مدیر کل میراث فرهنگی اظهار کرد: با شروع تعطیلات نوروزی و آغاز سال نو آذربایجان غربی پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی است.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی آذربایجان غربی، بسیاری از گردشگران در تعطیلات به ویژه ایام نوروز و روزهای ابتدایی سال برای سفر به آذربایجان غربی همت می‌کنند.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی در خصوص بازدید بهتر مسافران نوروزی از آذربایجان غربی، افزود: سه مقصد برای بازدید و گردش گردشگران و مسافران نوروزی از آذربایجان‌غربی تعیین شده است.

عباس‌زاده در خصوص مقصد‌های تعیین شده افزود: مقصد نخست گردش به شهرستان‌های جنوب آذربایجان‌غربی از قبیل مهاباد، میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب است.

وی ادامه داد: مقصد دوم گردش مسافران نوروزی به شهر‌های شمالی استان مانند سلماس، خوی، قره‌ضیاءالدین، چالدران و ماکو است.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی به مقصد سوم گردش مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: مقصد سوم خود شهرستان ارومیه بوده که آثار تاریخی مسجد سردار، مسجد جامع، بازار سنتی، سه گنبد، مدرسه هدایت، مدرسه انصاری، کلیسای ننه‌مریم، کلیسای سیر آماده بازدید گردشگران و مسافران نوروزی است.

عباس زاده خاطرنشان کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی اقدام به معرفی جاذبه‌های کمتر شناخته شده آذربایجان‌غربی و تهیه کتابچه راهنمای گردشگری برای مسافران نوروزی کرده است.

وی در ادامه گفت: آثار تاریخی و طبیعی مانند مسجد جامع، مسجد سردار، مدرسه هدایت، خانه انصاری، کلیسای ننه مریم، موزه‌های آذربایجان‌غربی، بناهای تاریخی و کاخ موزه‌ها برای مهمانان نوروزی آماده‌سازی شده است.