به گزارش برنا از آذربایجان غربی، صبح امروز با حضور علیرضا رادفر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی، آیین اختتامیه نخستین جایزه ادبی ارومیه برگزار شد.

وی در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد گفت: امروزه دشمن در تلاش است با صدمه زدن به فرهنگ غنی اسلامی-ایرانی، ارزش ها و فرهنگ منحوس غربی را جایگزین نماید اما با درایت رهبر معظم انقلاب و هوشیاری ملت بزرگ ایران اسلامی همواره در این زمینه ناکام مانده است.

رادفر با اشاره به این که کشور ما دارای پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی است، گفت: شناساندن فرهنگ و تاریخ غنی اسلامی-ایرانی به جوانان از مهمترین ابزارهای مقابله با هجمه های دشمنان است و باید مورد توجه مدیران و مسوولان قرار گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی به دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: مدیران و مسوولان فرهنگی جامعه بخصوص رسانه ملی و سایر تلاشگران این عرصه باید در جهت در شناساندن و معرفی مفاهیم و آموزه ها و دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس بعنوان مظهر مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر زورگویان عالم برنامه ریزی های اصولی و دقیق انجام دهند.

رادفر در ادامه با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) در خصوص اهمیت فرهنگ و هنر در جامعه اسلامی گفت: به تعبیر امام راحل، هنر می تواند موجب دمیده شدن روح در کالبد جامعه و تحرک و پویایی آن شود لذا نقش و اهمیت آن باید بیش از پیش مورد توجه فعالان و تصمیم گیران این عرصه مهم باشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از جامعه ادبی استان و برگزارکنندگان جشنواره ادبی ارومیه خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی دارای استعدادهای فراوانی در زمینه هنر و ادبیات است و بزرگان و فرهیختگان بسیاری را در این عرصه تقدیم جامعه ادبی کرده لذا باید در جهت تقویت و حمایت از این قشر فرهیخته اقدامات لازم انجام گیرد.

همچنین در این مراسم با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار از کتاب پیر پیشگام (خاطرات حاج حمید فاسونیه چی از پیشگامان انقلاب اسلامی در ارومیه) رونمایی شد.