هادی بهادری در جلسه کارگروه مدیریت منابع آب و خاک استان گفت: کاهش بارندگی‌ها و کاهش سطح منابع آبی در استان در سالهای اخیر موجب بروز مشکلات جدی در بخش آب شرب و تولید محصولات کشاورزی شده است که باید برای حفاظت بیشتر از این منابع، طرح مدیریت یکپارچه منابع آب و خاك را پیش بینی و اجرایی کرد.

به گزارش خبرنگار برنا از ارومیه،وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری میزان بارش ها در استان 20 درصد کاهش دارد، افزود: با توجه به این شرایط آذربایجان غربی دیگر دومین استان پر آب کشور محسوب نمی گردد و برای جلوگیری از تشدید کم آبی در شهرها و تخریب منابع آب و خاک، باید مدیریت منسجم و آگاهانه ای داشته باشیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی و نیرو در خصوص مدیریت یکپارچه منابع آب و خاک اظهار کرد: در این تفاهم نامه موضوع مشارکت مردم و بهره برداران در سطوح خرد به روشنی بیان نشده است، بنابراین در استان سعی شده با انجام اصلاحاتی نقش مردم و تشکل های مردمی را در این بخش برجسته تر سازیم.

هادی بهادری با بیان اینکه در آذربایجان غربی مجموعه استانداری، شرکت آب منطقه ای و ادارات کل جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مسوولیت برنامه ریزی و اجرای این تفاهم نامه را بر عهده خواهند داشت، افزود: در برنامه ریزی ها از ظرفیت تعاونی های آببران و دهیاران برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح استفاده خواهد شد.
 
وی کمیته های سیاست گذاری، راهبری و اجرایی را زیرمجموعه کارگروه استانی مدیریت یکپارچه منابع آب و خاک برشمرد و گفت: جلسات کمیته سیاستگذاری مدیریت یکپارچه منابع آب و خاک به ریاست معاون امور عمرانی استاندار به‌صورت هر 3 ماه یکبار و جلسات کمیته راهبری و کمیته اجرایی نیز به ترتیب با مسوولیت مدیرکل دفتر امور روستایی و فرمانداران بطور مستمر و ماهانه برگزار خواهد شد.