استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری و آیین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان ماكو با اشاره به ملاك ها و معیارهای انتخاب فرمانداران استان گفت: در انتخاب فرمانداران استان، تاكید بر تعهد، تخصص، كارآمدی و شایستگی افراد بوده است.

به گزارش خبرنگار برنا از ماکو، سعادت در این جلسه كه با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی ماكو، ائمه جمعه شهرستان های ماكو، شوط و پلدشت و اعضای شورای تامین و شورای اداری ماكو برگزار شد، گفت: بومی یا غیربومی بودن ملاك انتصاب فرمانداران استان نیست بلكه افراد توانمند كه با شایستگی، تعهد و ایمان و همچنین با برقراری تعامل سازنده با مسئولان محلی می توانند در راستای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید حركت كنند، بعنوان فرماندار و خدمتگزار مردم منصوب می شوند.

وی با بیان اینكه فرماندار، نماینده عالی دولت در محل ماموریت و حافظ و امانتدار حقوق مردم است، نیز گفت: از فرمانداران استان انتظار می رود تمام توان خود را در جهت تحقق و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید در منطقه به‌كار گیرند و در این مسیر ضمن ایجاد تعامل و هماهنگی با مسئولان محلی و به‌ویژه ائمه جمعه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از سایر ظرفیت های موجود نیز استفاده كنند.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود، منطقه آزاد ماكو را ظرفیتی بزرگ برای استان و منطقه برشمرد و افزود: بر اساس قانون، مدیرعامل منطقه آزاد ماكو، نماینده دولت و رئیس شورای اداری و شورای تامین در منطقه محسوب می شود، لذا ضروری است روسای دستگاه های اجرایی و فرمانداران منطقه، برای اداره هر چه بهتر امور در شهرستان مربوطه، هماهنگی های لازم را با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماكو داشته باشند.

سعادت همچنین به شعار سالجاری مبنی بر "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" اشاره نمود و گفت: تمامی مسئولان استانی و مردم باید در راستای تحقق آرمان ها و منویات رهبر معظم انقلاب تلاش كنند.

وی در ادامه، سرمایه گذاران را جهادگران عرصه اقتصاد خواند و اظهار كرد: باید تمام زمینه ها و امكانات لازم را جهت حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در استان فراهم کنیم تا بتوانیم شاهد رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت ها در استان باشیم.

استاندار آذربایجان غربی، تبلور مدیریت جهادی مدنظر رهبر معظم انقلاب در جامعه را مرهون مشاركت مردم و مسئولان دانست و گفت: همه ما باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم گام های مثبتی را در مسیر تحقق اهداف مورد تاكید مقام معظم رهبری در زمینه های اقتصاد و فرهنگ برداریم.

سعادت در بخش دیگری، به برخی از عقب ماندگی ها و محرومیت های موجود در منطقه ماكو اشاره كرد و افزود: برنامه ریزی های لازم برای تخصیص اعتبارات در جهت رفع مسائل و مشكلات مردم منطقه بویژه منطقه بورالان انجام گرفته است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به دیدار اخیر خود با وزیر امور خارجه اشاره كرد و گفت: در این دیدار، مشكلات مربوط به تردد در مرز بازرگان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد طی مذاكراتی با مسئولان ارشد كشور تركیه این مسائل و مشكلات رفع شود.

در ادامه این مراسم، امام جمعه ماكو نیز با تقدیر و ابراز خرسندی از حضور مقام عالی استان در ماكو اظهار كرد: امیدواریم فرماندار جدید شهرستان با رویكرد تعامل محور و روحیه جهادی، توسعه، پیشرفت و شكوفایی را برای منطقه به ارمغان آورد.

در پایان این مراسم، آقای شاهین علیزاده بعنوان سرپرست فرمانداری شهرستان ماكو معرفی و از زحمات آقای احمدیان فرماندار پیشین ماكو تقدیر شد.