مدیرکل دفتر امور روستایی آذربایجان غربی، روز ملّی روستا را فرصتی برای ارج نهادن به جایگاه روستائیان در عرصه تولید و اقتصاد مقاومتی عنوان كرد.

به گزارش خبرگزاری برنا آذربایجان غربی، شریف پور در جلسه اعضای کمیته توسعه روستا که با حضور معاون امور عمرانی استاندار برگزار شد، گفت: برای نخستین بار در تقویم رسمی کشور پانزدهم مهرماه بنام روز ملّی روستا نامگذاری شده است که این مناسبت برای تجلیل از روستائیان به عنوان جهادگران عرصه تولید و تبیین سیاستهای دولت در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و پویایی و توسعه روستاها فرصت بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: به همین مناسبت علاوه بر اجرای برنامه های مختلف در مراکز دهستانها و شهرستانهای استان در قالب برنامه های ملّی نیز ضمن برگزاری همایش ملی، اعضای روسای شوراهای اسلامی بخش های استانها با ریاست محترم جمهوری و مقام معظم رهبری دیدارهای جداگانه ای خواهد داشت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی آذربایجان غربی در ادامه تبیین جایگاه روستا و نقش روستا در توسعه و اقتصاد کشور، برجسته ساختن جایگاه روستا در عرصه تولید و شکوفایی بسترهای اقتصادی را از دیگر اهداف نامگذاری روز روستا در تقویم رسمی كشور عنوان کرد.

شریف پور همچنین از تشکیل مجمع خیرین روستا، راه اندازی صندوق زنان روستایی در جهت ارج نهادن به نقش زنان روستایی در تولید و توسعه اقتصادی و راه اندازی مجمع نخبگان روستایی برای ایجاد زمینه مشارکت نخبگان روستایی در برنامه ریزی و سیاست گذاریهای خرد و کلان توسعه ای در روستاها را از برنامه های در دست اجرای دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی به مناسبت این روز اعلام کرد.