شهرعاشقان والیبال در بیست و پنجمین روز از مهرماه در مراسمی به یادماندنی فلامینگوهای والیبال ایران را برای قهرمانی بدرقه کردند.

شهر عاشقان والیبال آسیا دیروز عصر با حضور 5000 نفر عشاق والیبال شاهد رونمایی از تیم شهرداری ارومیه بودند که با حضور کاپیتان تیم ملی و پاسور اول جهان،سعید معروف که وطن خویش بازگشته و شهرام محمودی یکی از بهترین سرعتی زنان جهان 2 بازوی اصلی تیم فلامینگوهای ارومیه بودند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ارومیه به عنوان اولین سخنران در جمع مردم عاشق والیبال ضمن تاکید بر جایگاه پیشکسوتان اظهار کرد: اگر امروز ادعا می کنیم ارومیه پایتخت وایبال آسیاست به میمنت حضور این افراد است.

سهراب عبدالله زاده افزود: در تاریخ والیبال ایران شاهد حضور سه کاپیتان ارومیه ای به نام های یدالله کارگر پیشه، ساسان خداپرست و سعید معروف با شماره پیراهن ۴ بوده ایم که افتخاری بزرگ برای این شهر محسوب می شود.

وی با اشاره به ورود شهرداری ارومیه به مقوله تیم داری و حمایت از این رشته ورزشی پر طرفدار اظهار کرد: از بازیکنان می خواهیم که علاوه بر قهرمانی در بعد فنی قهرمانی اخلاق را نیز کسب کنند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه هم به عنوان دومین سخنران این مراسم با اشاره به اینکه تیم والیبال شهرداری ارومیه در فصل جدید رقابتهای والیبال قهرمانی کشور با ترکیبی اکثرا بومی به میدان می رود اظهار کرد: این خود افتخاری بزرگ محسوب شده و بیانگر ظرفیتها و تواناییهای بازیکنان و مربیان بومی است.

احد یوسفی گفت: مجموعه شورا و شهرداری ارومیه درصدد آن هستند تا دغدغه تیم های ورزشی را برطرف کنند و حمایت از تیم های مختلف بانوان و آقایان در رشته های مختلف بیانگر این موضوع است.

وی با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در راستای حضوری قدرتمند در فصل جدید ادامه داد: اختصاص سالن شش هزار نفری با بهره مندی از کف پوش استاندارد، سالن مجهز و اختصاصی بدنسازی در جوار سالن تمرین و مسابقه، طرح های حمایتی از هواداران از جمله کارت هواداری و سرود و لباس و شال اختصاصی از جمله این اقدامات به شمار می رود.

یوسفی تصریح کرد: با حمایت هواداران و حامیان تیم والیبال شهرداری ارومیه، قهرمانی دور از دسترس نیست.

شهردار ارومیه نیز به عنوان آخرین سخنران در سخنانی ضمن تقدیر از حضور بی نظیر مردم در جشنواره پرواز فلامینگوها بر فراز شهرعاشقان والیبال اظهار کرد: معیار ما در جذب بهترینهای والیبال ایران و جهان صرفا کسب عنوان قهرمانی نبوده بلکه هدفمان قهرمانی در زمینه اخلاق است.

محمد حضرت پور در ادامه با اشاره به اینکه امنیت و رافه امورز مرهون خون پاک شهداست گفت: اگر امروز در آسایش و امنیت کامل دم از قهرمانی می زنیم و اگر امروز به راحتی سرود آزادگی سر می دهیم به برکت جانفشانی مردان و زنانی است که با نثار خون پاک خود امنیت و عزت را برای ما به یادگار گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه به دنبال قهرمانی جوانمردی هستیم ادامه داد: مراقب باشیم با انتظارات غیر منطقی منجر به استرس بازیکنان و دور شدن از اهداف مد نظر نباشیم.

وی کسب عنوان قهرمانی در آسیا را هدف اصلی برشمرد و گفت: اثبات اینکه ارومیه پایتخت والیبال آسیاست جزو اهداف اصلی به شمار می رود.

شهردار ارومیه کسب این افتخارات را مرهون حمایت اخلاق مدارانه هواداران دانست و افزود: به طور قطع حمایت اخلاق مدارانه از تیم والیبال می تواند مسیر رسیدن به جایگاه اصلی در والیبال آسیا را تسریع بخشد.

حضرت پور در ادامه نیز از حمایت های استاندار و اعضای شورای شهر در حمایت از این تیم قدرانی کرد.

می توان گفت قسمت اصلی این جشنواره رونمایی از تیم جدید والیبال ارومیه دانست که بعد از رونمایی از تمبر مخصوص ارومیه شهر عاشقان والیبال و چندین برنامه فرهنگی از جمله سرود مخصوص تیم انجام گرفت. آنجا که بازیکنان تیم والیبال شهرداری ارومیه با پیراهن هایی سفید رنگ مزین به تصویر شهید مهدی باکری در میان تشویق های ممتد و پرشور هواداران به روی سن آمدند.

از سعید معروف کاپیتان تیم گرفته که علاقمندان فراوانی دارد تا عبدالرضا علیزاده، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور و شهرام محمودی و جهانگیر سید عباسی سرمربی تیم همگی در سخنانی که با تشویق های بی امان تماشاگران مواجه می شدند بر این نکته تاکید داشتند که امسال به مدد حمایتهای شهرداری تیم خوبی بسته شده و تماشاگران پرشور می توان به کسب عنوان قهرمانی امیدوار بود.