به گزارش برنا آذربایجان غربی، پس از انتصاب حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی بعنوان نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه جوانان، نخبگان و دانشجویان در دیدار با وی مطالباتی مطرح کردند که امام جمعه ارومیه باتوجه به اهمیت ویژه جوانان و نخبگان، گروه مشاوران جوان را تشکیل داد.

حجت الاسلام قریشی، ضمن تقدیر از پیشنهاد و پیگیری این موضوع توسط دانشجویان، از شناسایی انتظارات و کمبود ها و دغدغه های موجود در جامعه بعنوان وظیفه ی اصلی اتاق فکر و گروه مشاوران جوان یاد کرد و از آنان خواست تا در جهت اعتلای اهداف والای نظام مقدس جهوری اسلامی ایران تلاش کنند.

در همین راستا سید سجاد صالحی طی حکمی به عنوان مشاور امور جوانان و سرپرست گروه مشاوران جوان دفتر نماینده ولی فقیه در استان منصوب شد.

امام جمعه ارومیه در خصوص وظایف این گروه اعلام کرده است که سرلوحه اقدامات اتاق فکر و گروه مشاوران جوان در جهت اجرایی شدن فرامین مقام معظم رهبری از جمله مطالبات از دانشگاه ها و دانشجویان، گسترش موضوع تحقیق و پژوهش، تبدیل علم به ثروت، ارتباط دانشگاه با صنعت، موضوع اشتغال و ازدواج جوانان، آسیب شناسی موضوعات فرهنگی جامعه و ارائه راهکارهای کارشناسی شده و سایر موضوعات مرتبط با جوانان و نخبگان و دانشجویان باشد.

متن حکم سرپرست گروه مشاوران جوان نماینده ولی فقیه در استان به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای سید سجاد صالحی

با توجه به شایستگی و تعهد جنابعالی در مسائل مربوط به جوانان و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی در حوزه جوانان، به موجب این حکم جنابعالی را بعنوان "مشاور خود در این حوزه و سرپرست گروه مشاوران جوان دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی" منصوب می نمایم.

ساماندهی، ارتقاء بهره وری و بهره گیری از اندیشه و توانایی جوانان، استفاده از کلیه استعدادهای علمی و فرهنگی، بازشناسی ظرفیت ها و توانمندی های جوانان عزیز منطقه، فراهم کردن اتاق فکر متشکل از نخبگان و فرهیختگان درد آشنای بومی مورد انتظار است.

شما را به حضور متمرکز در این مسئولیت حساس، بهره گیری از نظریات بزرگان و اساتید حوزه و دانشگاه، ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، لزوم پایبندی به قوانین و پیروی از منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی توصیه می نمایم.

امیدوارم با اتکال به خداوند متعال و توجهات حضرت ولیعصر ارواحنا فداه در خدمت به جوانان در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق باشید.


سید مهدی قریشی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه