طی مراسمی با حضور مسئولان استانی المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در مدارس آذربایجان غربی آغاز شد.

به گزارش به گزارش برنا به نقل از اداره اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی، طی مراسمی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی و مدیرکل ورزش و جوانان استان، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای رسماً در مدارس آذربایجان غربی آغاز شد.

ولی حسینی، معاون تربیت بدنی و سلامت مدیرکل آموزش و پرورش استان در این آیین نمادین که در محل سالن شهید چمران ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: طرح «المپیاد ورزشی درون مدرسه ای» مکمل درس تربیت بدنی است و با رویکرد فراگیر کردن فعالیتهای ورزشی در مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می شود.

وی برگزاری المپیادهای درون مدرسه ای را بزرگترین رویداد ورزشی و انقلابی بزرگ در ورزش مدارس در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: این طرح بیش از 3 میلیون دانش آموز را در کل کشور تحت پوشش خود قرار داده است.

حسینی با بیان اینکه با برگزاری این المپیاد هیچ یک از دانش آموزان از انجام فعالیتهای ورزشی محروم نخواهند بود، تصریح کرد: استعدادیابی برای ورزش قهرمانی کشور، افزایش اعتماد به مدیریت آموزشگاهی، بهبود سبک زندگی، آموزش مشارکت و مسئولیت پذیری، توجه به امور فرهنگی ورزشی، حرکت به سوی جامعه با نشاط را از اهداف این طرح برشمرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان خاطر نشان ساخت: 33 هزار نفر عوامل اجرایی در سطوح مختلف برای اجرای موفقیت آمیز این طرح بزرگ در سطح کشور فعالیت می کنند.

گفتنی است، در این مراسم دانش آموزان ورزشکار به اجرای حرکات نمایشی و ورزشی پرداختند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.