معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای فنی استان که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی عضو این شورا برگزار شد، گفت: با عنایت و لطف خداوند متعال در 28 روز گذشته مجموع بارشهای فصلی در شهرستان ارومیه به 145 میلی متر رسیده است كه از این میزان 67 میلی متر مربوط به بارش های دو روز گذشته است.

دکتر هادی بهادری افزود: متوسط بارشهای استان در فصل زراعی امسال 83 میلی متر گزارش شده است و این با توجه به اختلاف معنی داری که با سال گذشته دارد، امیدواری تدوام عنایات پروردگار و افزایش بارش ها را در ادامه سال آبی موجب شده است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت خشکسالی و کم آبی دراستان همچنان پابرجا است اظهار داشت: سطح تراز آبی دریاچه ارومیه همچنان برای رسیدن به سطح تراز اکولوژیک آن در حدود 7 متر فاصله دارد و باید اقدامات اصلاحی الگوی کشت در بخش کشاورزی و ساماندهی مدیریت مصرف آب با جدیت پیگیری شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: به رغم اینکه بارشهای اخیر مشکلاتی را برای مردم استان به همراه داشته است ولی همه مردم از این لطف خداوند شاکر هستند.

کیومرث دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی نیز در این جلسه در گزارشی گفت: حجم بارشهای فصل زراعی امسال 2 میلیارد و 850 میلیون مترمکعب برآورد شده است و تراز آب دریاچه ارومیه سال گذشته در چنین روزی 1270.33 متر بوده است و با بارندگی های چند روز گذشته با افزایش 2 سانتی متری به 1270.35 رسیده است.

مدیرکل برنامه ریزی و بودجه استانداری آذربایجان غربی نیز دراین جلسه در گزارشی گفت: اعتبارات عمرانی استان در سالجاری 411 میلیارد تومان بوده که از این میزان تاکنون بطور میانگین 46 درصد تخصیص یافته است.

وی همچنین مجموع اعتبارات پروژه های عمرانی ملّی در استان را 344 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان اعتبار برای اجرای 40 طرح عمرانی در سالجاری تصویب شده که تا کنون در حدود 50 درصد آن تخصیص یافته است.

در ادامه این جلسه پس از بررسی درخواستهای دستگاههای اجرایی در پروژه های عمرانی استان اعضای جلسه با برگزاری 22 دوره آموزشی شورای فنی استان و اختصاص اعتبار برای جابجایی روستای گوگرد از توابع شهرستان خوی موافقت کردند.