به گزارش خبرنگار برنا از پیرانشهر، مهندس سعادت در جلسه شورای اداری و آیین تودیع و معارفه فرمانداران پیشین و جدید شهرستان پیرانشهر گفت: شهرستان پیرانشهر یكی از شهرستان های كلیدی استان است و درصدد هستیم با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان، رونق اقتصادی، اشتغالزایی و توسعه تجارت مرزی را در آن تحقق بخشیم.

وی در ادامه این جلسه كه معاون سیاسی و امنیتی استاندار، امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم پیرانشهر و سردشت نیز در آن حضور داشتند، افزود: با توجه موقعیت حساس و استراتژیك شهرستان پیرانشهر سعی كردیم در انتخاب فرماندار برای این شهرستان، ملاك های تخصص، شایستگی، تجربه و تعهد را بیش از پیش در نظر بگیریم تا بتوانیم زمینه رشد و پیشرفت هر چه بیشتر این شهرستان را فراهم آوریم.

سعادت ادامه داد: بطور كلی در انتخاب و چینش مدیران و فرماندارن استان صلاحیت، تعهد و شایستگی ملاك عمل بوده است و در این موضوع، منافع هیچ جریان و جناح سیاسی را لحاظ نكرده ایم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تشریح رویكرد جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حقوق اقوام و اقلیت ها گفت: در جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی و سیاست های اجرایی دولت، هیچ تبعیض و تفاوتی میان مردم شامل اقوام و اقلیت های مختلف وجود ندارد و همه شهروند این كشور محسوب می‌شوند و از حقوق یكسان شهروندی برخوردارند.

سعادت، استان آذربایجان غربی را رنگین كمان اقوام و ادیان دانست و افزود: دشمنان نظام اسلامی و عناصر ضد انقلاب از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون سعی داشته اند كه از تنوع قومیتی استان سوء استفاده كنند و از طریق اختلاف و تفرقه افكنی میان آنها به اهداف مورد نظر خود برسند اما با اتحاد و همدلی مردم این استان این توطئه ها خنثی و دشمنان در رسیدن به اهدافشان با ناكامی مواجه شده اند.

وی با تاكید بر لزوم اجتناب افراد و عناصر از هر گونه دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در استان نیز گفت: در استان آذربایجان غربی دیگر بحث سنی و شیعه مطرح نیست و همه شهروند این مملكت هستند و در كنار یكدیگر برای توسعه و آبادانی كشور و استان تلاش می كنند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها كشوری است كه در رابطه با اقوام بخصوص كردها رفتار صادقانه ای داشته است و این مساله را در پذیرش و اسكان نزدیك به 600 هزار آواره عراقی در استان آذربایجان غربی در زمان جنگ تحمیلی ثابت كرده است.

سعادت در ادامه سخنان خود، مرزی بودن را یك فرصت و ظرفیت برای پیشبرد اهداف توسعه استان عنوان كرد و گفت: در استان آذربایجان غربی حدود 1300 روستای مرزنشین وجود دارد كه متاسفانه این روستاها از سطح معیشت مناسبی برخودار نیستند؛ لذا قصد داریم با ساماندهی این مناطق و قائل شدن امتیازاتی برای آنها، بطور جدی برای رونق اقتصادی، اشتغالزایی و توسعه تجارت مرزی و توسعه صادرات غیرنفتی در این مناطق اقدام كنیم.

وی با تاكید بر لزوم توسعه صادرات غیرنفتی استان به بازارهای منطقه بویژه عراق و اقلیم كردستان عراق نیز خاطرنشان كرد: كشور عراق بویژه اقلیم كردستان بازار خوبی برای صادرات محصولات استان است و لازم است از این ظرفیت و پتانسیل به شكل مطلوب در جهت توسعه تجارت مرزی استان استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با محكوم كردن جنایات غیرانسانی گروهك تروریستی داعش در كشورهای همجوار افزود: هدف اصلی استكبار جهانی از ایجاد گروهکهای تروریستی مانند داعش، معرفی چهره ای خشن از دین اسلام به جهانیان است و ضرورت دارد مسلمانان و كشورهای اسلامی با اتحاد و همدلی، این توطئه ها را خنثی و گروهك تروریستی داعش را از صحنه روزگار محو نمایند.

گفتنی است در ادامه این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از آقای "اروج مجاهدی" تجلیل و آقای "اردوان نوسودی" بعنوان سرپرست جدید فرمانداری پیرانشهر معرفی شد.