معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی اظهار كرد: تحقق كامل دولت الكترونیك در استان را بصورت جدی پیگیری می كنیم.

به گزارش برنا آذربایجان غربی، نادر صفرزاده در در نخستین جلسه كارگروه استانی توسعه دولت الكترونیك ترتیب یافت، گفت: دولت الكترونیك كار خود را عملا از زمانی كه برخی خدمات دستگاههای اداری از طریق دفاتر پیشخوان در استان ارائه شد، آغاز نموده است و ما تحقق كامل این طرح را در استان بصورت جدی پیگیری می كنیم.

وی در ادامه این جلسه كه با حضور استاندار آذربایجان غربی در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، افزود: عمده هدف ما ارتقای شاخص های توسعه استان از جمله شاخص توسعه دولت الكترونیك در برنامه ششم توسعه است و در این زمینه انتظار داریم دستگاههای اجرایی استان، همكاری و تلاش مجدانه ای داشته باشند.

صفرزاده، کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت ارائه خدمات، ایجاد شفافیت بیشتر و سالم سازی نظام اداری از مزایای اجرای طرح دولت الکترونیک برشمرد و گفت: اجرایی شدن دولت الکترونیک زمینه ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر را به مردم و شهروندان فراهم می‌کند.

معاون استاندار و نائب رئیس كارگروه استانی توسعه دولت الكترونیك همچنین گفت: در مسیر تحقق اهداف و برنامه های پیش بینی شده برای رشد و توسعه استان، باید رویكردی واقع بینانه داشته باشیم تا بتوانیم جایگاه واقعی استان را در مقایسه با سایر استان ها ارزیابی كنیم و برای ارتقای رتبه استان برنامه ریزی اصولی انجام دهیم.

صفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود از اتصال بیش از 600 دستگاه اداری در سطح استان به شبكه دولت خبر داد و افزود: با محقق شدن این طرح كه در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می كند، اتفاق بزرگی در راستای توسعه دولت الكترونیك در استان رخ خواهد داد.

در ادامه این جلسه، ‌اعضای كارگروه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص راهكارهای بهبود وضعیت استان در شاخص توسعه دولت الكترونیك پرداختند.

همچنین مدیركل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری، مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیرعامل شركت مخابرات استان در این جلسه به ارائه گزارشات خود در خصوص آخرین وضعیت توسعه دولت الكترونیك در استان پرداختند.

در پایان این جلسه نیز لوح تقدیر معاون حقوقی و امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نادر صفرزاده به جهت تلاش مجدانه وی در پیشبرد برنامه های توسعه دولت الكترونیك در استان، توسط استاندار آذربایجان غربی اعطاء شد.