معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی تاكید كرد: در امر مفسده‌ستیزی، همواره پیشگیری بهتر نتیجه داده است.

به گزارش برنا آذربایجان غربی، نادر صفرزاده در همایش و كارگاه آموزشی سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم كه با حضور رییس امور سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و بازرسین سلامت اداری دستگاههای اجرایی استان در سالن كنفرانس استانداری ترتیب یافت، تاكید كرد: تجارب سی و شش ساله نظام اداری نشان داده است كه در مبارزه و مقابله با مفسده و فساد، همواره پیشگیری بهتر نتیجه داده است.

وی ادامه داد: بدون تردید پیشگیری از ناسلامتی بهتر از این است كه منتظر باشیم مفسده ای رخ دهد و سپس به مقابله با آن بپردازیم.

معاون استاندار در ادامه به همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد با حضور سران قوا اشاره كرد و گفت: سخنان سران قوای سه‌گانه و همچنین یادداشت رهبر معظم انقلاب به این همایش، نشانگر اهمیت مقابله قاطع و برنامه ریزی اصولی برای ریشه‌كن نمودن فساد در نظام اداری است كه باید مورد توجه و مداقه مدیران و مسئولان و همچنین دستگاههای نظارتی قرار گیرد.

وی اضافه كرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری، موضوع سلامت اداری باید بعنوان یكی از اولویت های مهم مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد چرا كه مثبت و مفید بودن تاثیر مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری از نظر مردم حائز اهمیت است.

صفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جدیت دولت در مفسده‌ستیزی و ارتقای سلامت اداری افزود: نهادینه شدن سلامت اداری به تصمیم‌گیری‌های درست، اجرای مناسب سیاستها و ارائه کارآمد و اثربخش خدمات عمومی در جامعه كمك می‌كند و این مقوله مهم بصورت جدی در استان دنبال می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار به تشكیل شبكه بازرسین در استان نیز اشاره كرد و گفت: از آغاز سال 93، با هماهنگی دستگاههای اجرایی و نظارتی استان، ضمن تبیین جایگاه بازرسی در سیستم اداری، نسبت به تشكیل شبكه بازرسین در استان نیز اقدام نموده ایم كه این امر به ارتقای سلامت اداری كمك شایانی خواهد نمود.

وی همچنین به شبكه سازی در راستای ارتقای نظام اداری در استان اشاره كرد و افزود: در راستای رسیدن به سطح مطلوبی از نظام اداری و تحقق 30 برنامه تحول اداری در استان، شبكه های مختلفی چون شبكه كارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات، مروجین بهره‌وری، بازرسین، حراست و بسیج در استان تشكیل شده كه این شبكه‌سازی بدون شك، در صیانت از حق و حقوق مردم و ارتقای سلامت اداری موثر خواهد بود.

معاون استاندار اضافه كرد: در تلاش هستیم با همكاری دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری تا پایان سالجاری، نتایج این شبكه سازی در استان جمع بندی شود و بعنوان یك الگو و پایلوت در اختیار سایر استان ها قرار گیرد.

حاتمی زاده سرپرست دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری هم در این جلسه گفت: شبكه بازرسین استان در حال حاضر 420 نفر عضو دارد و در سه لایه مختلف فعالیت می كند.

وی اضافه كرد: امیدواریم این كارگاه آموزشی كه با حضور سربازرسین و بازرسین اصلی استان برگزار می‌شود به ارتقای سلامت اداری و تحقق اهداف پیش بینی شده در برنامه تحول اداری در استان كمك كند.