به گزارش برنا از ارومیه، حجت الاسلام و المسلمین حسنی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان این مطلب افزود: تا سی سال قبل، آمریکا بر ایران حاکم بود که با بیداری مردم به وسیله رهبری های روشنگرانه امام خمینی(ره)، امروز اختیار این کشور از دستان آمریکا خارج شده و در دستان خود مردم است.

وی با اشاره به اینکه امروزه در کشورهای منطقه بندگان خدا علیه بردگان آمریکا، یعنی حاکمان مستبد منطقه قیام کرده اند، افزود: این حاصل نفوذ اندیشه های والای حضرت امام خمینی(ره) در میان ملت های منطقه است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: با بیداری ملت های مسلمان، حکومت آمریکا متزلزل شده و نابود شدنی است.

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از خطبه ها به اوضاع نامناسب و خشک شدن بخش بزرگی از دریاچه ارومیه اشاره کرد و بر رسیدگی سریع به اوضاع آن و پرهیز از نشست ها و جلسات بی اثر تاکید کرد.

وی که برای اولین بار در كشور، طی هفته جاری نشان درجه یك شجاعت را از رییس جمهوری دریافت كرده است، نشان شجاعت خود را در مقابل شجاعت بنیان گذار جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب ناچیز دانست و به دلیل اعطای این نشان به خود را که به نمایندگی از شهدای دلیر و مردم شجاع آذربایجان می داند، از رییس جمهور تشکر کرد.