به گزارش خبرگزاری برنا از ارومیه، وحید جلال‌زاده استاندار آذربایجان غربی در اولین گردهمایی روابط عمومی های ادارات كل و فرمانداری های استان در امسال با تأکید بر اهمیت جایگاه روابط عمومی ها در اطلاع‌رسانی عملکرد نهادها اظهارداشت: روابط عمومی ها باید به طرف اجرایی شدن حركت كنند و انتظار داریم خدمات ارایه شده به مردم را مستندسازی و به اطلاع مردم برسانند.

وی گفت: اگر روابط عمومی ها بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند، انقلابی در اطلاع رسانی دستگاهای مربوطه صورت می گیرد.

جلال زاده یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی ما در اطلاع رسانی عملکرد و اقدامات اجرایی خود ضعیف هستند و باید تلاش كنند تا خدمات ارایه شده را به صورت دقیق اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به اینكه ایجاد امید و نشاط به مردم یكی از وظایف اصلی روابط عمومی ها است گفت: روابط عمومی ها باید با اطلاع رسانی دقیق و صحیح آنچه در دستگاه‌های خود اتفاق می افتد به جامعه نشان دهند.

جلال زاده افزود: كارهایی كه انجام می گیرد باید هنرمندانه بدون كم و كاست نشان داده شود و این یك هنر است كه روابط عمومی ها باید به آن مجهز شوند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: در زمان حاضر هجمه وسیعی از طرف دشمنان انقلاب اسلامی برای نا كارآمد نشان دادن نظام در جامعه وجود دارد كه برخی ها ندانسته آن چه را كه دشمن می گوید تكرار می كنند.

وی با اشاره به اینكه تبلیغات دشمنان در این رابطه به حدی زیاد است كه گاه برای شنونده ابهام ایجاد می كند افزود: روابط عمومی ها باید تلاش كنند تا جواب در خور این نوع تبلیغات بدهند.

وی با تأكید بر اینكه محور اصلی اطلاع رسانی باید فعالیت دستگاه ها باشد نه افراد و شخصیت ها خاطرنشان کرد: باید كارهایی كه در دستگاه های اجرای می شود منعكس و اطلاع رسانی شود.

رییس روابط عمومی و امور بین الملل استانداری آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: روابط عمومی نقش اساسی در معرفی عملكرد دستگاه‌های اجرای دارند و می توانند با اطلاع رسانی دقیق مردم را از پیشرفت های نظام آگاه سازند.

علی اصغرشادجو افزود: ارتباط تنگاتنگ با رسانه ها به عنوان نماینده عموم مردم و ارباب رجوع می تواند بستر رشد و پویایی دستگاه ها را فراهم کرده و آنها را از اقدامات روزمره و رخوت نجات دهد.

وی با اشاره به تلاش برای فعال سازی روابط عمومی دستگاه ها اظهار داشت: در 6ماهه دوم امسال، جشنواره روابط عمومی ها برتر این استان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: محورهای این جشنواره را برگزاری دوره های آموزشی، انجام فعالیت ها و پژوهشی و تحقیقی، ارتباط با رسانه، اطلاع رسانی، چاپ پروشور و خبرنامه، اجرای برنامه های ملی و بین المللی و نظر سنجی از خبرگزاری ها و رسانه ها تشکیل خواهد داد.

در این آیین از سوی استاندار آذربایجان غربی لوح تقدیر و هدایایی به مسوولان روابط عمومی های اداره كل راه و ترابری، مركز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی و روابط عمومی اداره كل كار و امور اجتماعی استان به عنوان روابط عمومی های فعال اعطا شد.

همچنین از مسوولان روابط عمومی جهاد كشاورزی و آب فاضلاب شهری استان به عنوان روابط عمومی پیشكسوت تجلیل به عمل آمد.