به گزارش خبرگزاری برنا از ارومیه، شهر کوچک کشاورز که در مجاورت شهر شاهین دژ در جنوب آذربایجان غربی واقع است صاحب شعبه ای از دانشگاه پیام نور شد.

در مراسمی که به همین منظور در مسجد جامع شهر کشاورز برگزار شد، حمید جلالی فرماندار شاهین دژ با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های کشاورز گفت: هر کشاورز با توجه به ظرفیت، شرایط اقلیمی، منابع طبیعی، کشاورزی و آب های فراوان خود باید توسعه پیدا کند و توسعه کمی و کیفی براساس شاخص های آن منطقه حتما نوید یک رشد پایدار و ماندگار را خواهد داشت. 

جلالی گفت: ظرفیت بی بدیل شهرستان شاهین دژ همچون نگینی در شمال غرب کشور خودنمایی می کند و لازم است تا رسیدن به جایگاه واقعی و عالی این منطقه براساس سند چشم انداز مدیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای سریع مصوبات سفر رییس جمهور به استان مبنی بر بهسازی و تعریض راه شاهین دژ –میاندوآب که برای توسعه و رشد منطقه تأثیر بزرگی دارد در دستور پیگیری و اقدام ویژه قرار بگیرد.

فرماندار شاهین دژ تصریح کرد: تلاش های پیگیر و خدمات دولت خدمت گذار در چند سال گذشته چهره منطقه را از حالت سکون به یک پویایی قابل قبول رسانده است و انشالله با برنامه های آتی دولت سیمای شهرستان شاهین دژ و کشاورز متحول خواهد شد.

وی افزود: ایجاد یک مرکز علمی در شهر کشاورز بر مبنای پتانسیل و زیرساخت ها این شهر را به یک شهر دانشگاهی در استان و کشور تبدیل خواهد کرد.
 
محبی نیا نماینده مردم منطقه کشاورز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با توجه به نقش و جایگاه دانشگاه و مراکز علمی در توسعه و تربیت نیروی انسانی خلاق گفت: در دنیای امروز نیروی انسانی کارآمد و متخصص و مراکز علمی پویا و قوی برای رشد و توسعه هرمنطقه ای حرف اول را می زند.

وی با بیان اینکه جامعه زمانی می تواند به‌سوی تعالی و پیشرفت حرکت کند که در مواردی همچون فرهنگ و اقتصاد توسعه پیدا کند.

معاونت اداری و مالی دانشگاه‌های پیام نور کشور نیز در این مراسم گفت: هم اینک 220مرکز دانشگاهی پیام نور در سطح کشور ایجاد شده که بیش از یک میلیون نفر در این مراکز علمی مشغول فعالیت هستند. 

کی‌منش خاطرنشان کرد: روند توسعه علمی در کشور با رویکرد های علمی و حمایتی دولت نهم و دهم سرعت گرفته و توسعه امروز دانشگاه پیام نور مرهون توجه دولت به جایگاه علم و دانش در کشور است.