به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری ارومیه، امروز جلسه ستاد برگزاری مراسم معنوی اعتکاف تشکیل شد كه طی آن اعضاء ستاد به بررسی چگونگی برگزاری با شکوه مراسم امسال پرداختند.

ابراهیمی فرماندار ارومیه گفت :برگزاری این مراسم معنوی در سطح بالا به لحاظ کمی و کیفی امسال از اولویتهای فرمانداری است.

وی گفت: برگزاری اعتکاف جوانان ما را در مقابل تهاجم فرهنگی بیمه می‌کند.

به گفته وی دشمن با تمام توان پشت مرزهای ما آماده منحرف نمودن نسل جوان است و آینده و جوانان ما را هدف قرار داده است در حالیكه نسل جوان مایه امید و آینده کشور است و ما با عنایت به این مطلب باید توجه روز افزون به برگزاری این مراسم معنوی داشته باشیم.

ابراهیمی با اشاره به وجود بودجه فرهنگی در اعتبارات سالانه دستگاه های اجرایی گفت: شایسته است که مسئولین با تمام توان این بودجه ها را در مسیر فرهنگ ولایت هزینه کنند که راهی جز این مسیر برای رستگاری و حفظ ولایت نیست و این امر از وظائف ذاتی ما است، ما همه با هم وارد این عرصه می شویم و فرصت را فراهم میکنیم تا جوانان با مشارکت خوبی وارد شوند و این یعنی کار فرهنگی.

فرماندار ارومیه گفت: حاکمیت اسلامی باید بستر عبادت انسانها را فراهم و محیا نماید، چون در آموزه های دینی مان اصل بر این داریم که سعادت دنیا و آخرت انسان را تآمین نماییم .

ابراهیمی افزود: باید تعداد مساجد برگزاری این مراسم را با برنامه ریزی های مدون افزایش و به سطح قابل قبول ارتقاء دهیم و به طوری عمل کنیم که این مراسم چهره مردمی خود را حفظ کند. 

دراین جلسه حجت الاسلام فتاحی معاون امور فرهنگی تبلیغات اسلامی گزارشی از وضعیت برگزاری این مراسم در سال 89 را ارائه كرد و گفت: در سال 89 در شهرستان ارومیه تعداد چهار مسجد پذیرای معتکفین بود که شامل تعداد پانصد نفر معتکف از برادران و یک هزار و پانصد نفر نیز از خواهران بود كه امسال یك هزار نفر به تعداد معتكفین افزوده می شود.

به گفته وی امسال در بخش آقایان مصلای امام خمینی (ره) و در بخش خانم ها چهار مسجد ارومیه، پذیرای معتکفین است.