به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری سلماس سرهنگ حبیب شریف زاده، فرمانده انتظامی این شهرستان با اشاره به تشدید طرح ارتقاء امنیت اخلاقی و برخورد با پدید بدحجابی همزمان با شروع فصل گرما گفت: بد حجابی منشا بسیاری از معضلات و ناهنجاری های اجتماعی است .

وی اضافه كرد: انسانها فطرتا و به طور ذاتی کمال خواه و زیبایی طلب هستند و به طور قهری در پی آن هستند و دراین رهگذر بنا به دلایلی به بیراهه کشانده می شوند. 

شریف زاده از تهدیدات و آسیب های مخرب عدم رعایت پوشش و حجاب را تأثیری منفی آن بر روی استحکام خانواده دانست و گفت: چه بسا این ناهنجاری ها زندگی های شیرین را منجر به نابودی کرده است.

فرمانده انتظامی سلماس با اشاره به عوامل تأثیرگذار در رواج بدحجابی گفت: تأثیرگزاری رسانه ها ،ماهواره و تلفن همراه، کاهش قدرت انتقال ارزشها از نسلی به نسل دیگر، عدم توجه فرد به خانواده، عدم فرهنگ سازی مناسب، رواج تجمل گرایی و رفاه طلبی از جمله عوامل تاثیر گذار بر رواج بدحجابی در جامعه است.

شریف زاده ادامه داد: منشاء بسیاری از معضلات و ناهنجاری های اجتماعی را بدحجابی دانست و گفت: رعایت پوشش اسلامی موانع بسیاری از انحرافات است و جامعه را از انحطاط اخلاقی و فروپاشی خانواده ها مصون می دارد.

وی افزود: رعایت حجاب اسلامی در جامعه سبب ایجاد امنیت فردی و اجتماعی شده و موجبات احترام به قوانین و مقررات حاکم را فراهم می کند.

این مقام مسوول با اشاره به تشدید طرح ارتقاء امنیت اخلاقی همزمان با آغاز فصل گرما در شهرستان گفت: بدحجابی پدیده شومی است که در سایه یک تهاجم فرهنگی بروز کرده است.

وی یادآور شد: جهت مقابله با این پدیده باید از ابزار و وسایلی فرهنگی و با آگاهی و بصیرت و بینش دینی استفاده شود.

فرمانده انتظامی سلماس در خاتمه گفت: احیاء امر به معروف و نهی از منکر، تربیت و تزکیه نفس، تقویت اعتماد به نفس با برنامه های اخلاقی اسلامی و ارائه الگوهای درست و صحیح از طریق رسانه ها به ویژه صدا و سیما ازجمله راهکار های فرهنگی مقابله با پدیده بدحجابی است.