به گزارش خبرگزاری برنا از ارومیه، صبح امروز با برگزاری اختتامیه و معرفی نفرات برتر دو بخش دانش آموزی و آزاد، جشنواره منطقه ای نسلی از آفتاب با موضوعات دینی و اجتماعی به کار خود پایان داد.

دبیر جشنواره نسلی از آفتاب و رییس حوزه هنری آذربایجان غربی با اشاره به ارسال 685 اثر در بخش آزاد و 300 اثر در بخش دانش آموزی، مهمترین دستاورد این جشنواره را کشف استعدادها و بازتولید موضوعات انقلاب اسلامی عنوان کرد.

نوروزی ادامه داد: استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان و قزوین آثار خود را به مرکز جشنواره در شمالغرب کشور در ارومیه ارسال کردند که داوران جشنواره در بخش های عکس، گرافیک، فیلمنامه، نمایشنامه، داستان نویسی، نقاشی، شعر و مقاله به قضاوت پرداخته اند.

وی با تاکید بر اینکه هفت هزار ساعت کار فرهنگی در قالب 685 اثر ارسالی به جشنواره صورت گرفته است، افزود: بخشی از آثار در 6 جلد منتشر و توزیع شده است.

محمدباقر کریمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هم در آیین اختتامیه این جشنواره به توانمندی های هنرمندان و نویسندگان استان اشاره کرد و گفت: باید جشنواره نسلی از آفتاب در کشور بیشتر معرفی شده و فراگیر شود.

وی این استان را در بسیاری از هنرها سرشناس دانست و گفت: از جمله این هنرها، خوشنویسی و موسیقی عاشیقی است که در قزوین و جمهوری آذربایجان به ثبت رسمی رسیده اند.

کریمی ابراز امیدواری کرد که فراخوان دور عبدی از تیرماه آغاز و در دوم بهمن سالجاری اختتامیه آن برگزار شود.

جشنواره نسلی از آفتاب از دهه فجر 89 آغاز شده و مهلت ارسال آثار تا آخر اردیبهشت ماه امسال بود که امروز آیین اختتامیه آن برگزار شد.