به گزارش خبرگزاری برنا، مهدی داداشی زین الدین، رییس سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی عصر روز یكشنبه در آیین بهره برداری از یك واحد تولیدی در مهاباد اظهاركرد: این مبلغ شامل تسهیلات خط اعتباری انرژی است كه به 143 واحد تولیدی تاثیر پذیر از اجرای قانون هدفمند ساختن یارانه ها در چند ماه گذشته پرداخت شده است.

وی افزود: بسته حمایتی جدیدی نیز در قالب بازسازی و تكمیل فرآیند تولید به زودی پس از ابلاغ در اختیار واحدهای تولیدی تاثیرپذیر قرار خواهد گرفت.

داداشی گفت: استان آذربایجان غربی در هفته صنعت و معدن از 37 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده در طرح های به بهره برداری رسیده در كشور چهار هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص داده كه بیشترین رقم در بین استان هاست.
 
وی با تقدیر از صنعتگران شهرستان مهاباد افزود: با راه اندازی این واحد صنعتی میزان سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت این شهرستان به میزان دو درصد افزایش یافت.

رییس سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی گفت: شهرستان مهاباد هم اكنون شش درصد از سرمایه گذاری و پنج درصد از اشتغال در حوزه صنعت و معدن و تعداد واحدهای صنعتی استان را به خود اختصاص داده است.

واحد تولید فرآورده های لبنی شه وین مهاباد با سرمایه گذاری 33 میلیارد ریال در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع احداث شده و زمینه اشتغال برای 30 نفر در هر نوبت كاری فراهم ساخته است.