به گزارش خبرگزاری برنا، خضر كاك درویشی، فرماندار مهاباد در آیین بهره برداری از واحد تولید فرآورده های لبنی در این شهرستان اظهار كرد: بدون شك در هر مكانی كه امنیت وجود داشته سرمایه گذاری نیز انجام شده از اینرو باید مقوله امنیت را بسیار مورد توجه قرار داد.

وی افزود: به بركت این امنیت هم اكنون درجای جای استان آذربایجان غربی شاهد بهره برداری از طرح های عظیمی هستیم، بطوری كه شهرك های صنعتی بیشتر شهرستان ها از وجود واحدهای صنعتی انباشته شده و به تدریج در دست ساخت فاز دوم هستند.

كاك درویشی گفت: امروزه در بسیاری از مصنوعات و صنایع تولیدی كشور به مرز خودكفایی رسیده و حتی در برخی صنایع كه در انحصار چند كشور بود نیز ایران وارد شده و این انحصار را شكسته است.

وی با اشاره به اینكه مهاباد هم اكنون دارای رتبه های بسیار خوبی در بخش صنعت و معدن در آذربایجان غربی است، گفت: این شهرستان در زمان حاضر از 160 درصد افزایش در بهره برداری از واحدهای تولیدی و صنعتی برخوردار است.
 
كاك درویشی گفت: با بهره برداری از این واحد، مجموع كارخانه های تولید فرآورده های لبنی مهاباد به سه واحد به ظرفیت سالانه 44 هزار تن رسید كه این امر نیاز شهرستان با ایجاد واحدهای گاوداری صنعتی را افزایش می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر استاندار آذربایجان غربی به این شهرستان اشاره كرد و افزود: این سفر برای مهاباد 14 مصوبه به ویژه در بخش صنعت به همراه داشت.