به گزارش خبرگزاری برنا، خلیل محبت خواه مدیركل مسكن و شهرسازی آذربایجان غربی امروز در كارگروه تخصصی مسكن و شهرسازی استان با بیان اینكه تاكنون طرح جامع تفصیلی تمامی شهرهای آذربایجان غربی ابلاغ شده است و در این زمینه فقط شهرهای ارومیه و مهاباد دچار مشکل بودند که توسط استانداری این موضوع مورد پیگیری و ابلاغ قرار گرفت.

خلیل محبت خواه تصریح کرد : طرح جامع تفصیلی ارومیه افق 10 ساله دارد و اخیرا از سوی استانداری ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه طبق ماده 35 قانون نظام مهندسی شهرسازی گزارش تخلفات به مراجع ذی ربط ابلاغ می شود خاطرنشان کرد: با کمک این طرح می توانیم با قوت بیشتری نسبت به جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز بپردازیم.

مدیر كل مسكن و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به شناسایی مناطقی که ساخت و ساز غیرمجاز دارند گفت: با کمک طرح مذکور میزان گسترش شهر مورد اصلاح قرار می گیرد و میزان گسترش شهر مشخص می شود.

خلیل محبت خواه اعلام کرد: با اجرای این طرح اگر عملیات ساخت و ساز غیرمجاز متوقف نشد برای رسیدگی بیشتر به مراجع قضایی اعلام می شود.

سید جواد محمودی معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: مدیران شهری باید الزامات و ضوابط اجرایی این طرح را در برنامه ریزی های شهری ملاك عمل قرار دهند و از تصمیم گیری های خارج از این طرح خودداری كنند.

وی افزود: طرح های مطالعات شهرسازی، مدیریت شهری را در دستیابی بر اهداف اسناد توسعه یاری می رساند و باید در تدوین الگوهای شهرسازی مورد عمل قرار گیرند.

همچنین در این جلسه مقرر شد ضوابط اجرایی طرح جامع شهری ارومیه جهت اجرا به شهرداری ارومیه ابلاغ شود.