به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، قلی پور فرماندار چالدران امروز در جلسه هماهنگی برنامه های سالیانه مذهبی قره كلیسا كه با حضور اعضای شورای خلیفه گری ارامنه ترتیب یافت با اعلام این خبر گفت: این تعداد ارامنه از كشورهای مختلف و هموطنان ارامنه و مسیحی می باشند كه در مراسم مذهبی قره كلیسا تحت عنوان عشاء ربانی یا بادارات شركت می كنند.

قلی پور با بیان اینكه امسال این مراسم مذهبی به مدت سه روز از تاریخ 30 تیر ماه در مزار طاطائوس مقدس اجرا خواهد شد افزود:تمامی مقدمات اجرایی این برنامه از سوی مسئولین شهرستان مهیا شده است.

وی ایجاد مركز درمانی سیار، بوجود آوردن امكانات مخابراتی و دسترسی به اینترنت، استقرار پایگاه امدادی و ارائه خدمات رفاهی را از دیگر برنامه های اجرایی در مدت برگزاری مراسم عنوان كرد.

والگانگ ملویان رییس شورای خلیفه گری آذربایجان نیز در این جلسه از زحمات مسوولان استان و شهرستان در جهت هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم تشكر كرد و افزود: اهتمام مسوولان شهرستان برای برگزاری مطلوب مراسم سالانه، نشان از احترام جمهوری اسلامی ایران به حقوق اقلیت های مذهبی دارد.

وی با اشاره به توطئه های استكبار جهانی در خصوص ایجاد تفرقه و نفاق بین اقلیتهای مذهبی و ملت مسلمان ایران این توطئه را خنثی شده دانست و گفت: در سایه ی اتحاد و انسجام در كشور ایران هیچ اقلیت مذهبی از لحاظ داشتن عقیده های مختلف مشكلی ندارد و ما از اینکه شهروند جمهوری اسلامی ایران هستیم به خود می بالیم.