به گزارش خبرگزاری برنا، جعفرصادق اسکندری رییس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران گفت: سازمان بازرگانی استان با تشکیل کمیته پیشگیری قاچاق کالا و برگزاری جلسات مداوم در جهت مبارزه با قاچاق قدم های موثری برداشته است.

به گفته وی خیز بلند اقتصادی و جهش در صادرات نشانگر کاهش قاچاق در استان آذربایجان غربی است.

وی اظهار کرد: در این زمینه اقداماتی به صورت نرم افزاری از قبیل نظارت و بازرسی از بازار و سخت افزاری از جمله الزام درج ایران کد بر روی کالاهای تولیدی انجام گرفته شده است.

اسکندری تصریح کرد: امید است در سال جاری همه دستگاه های دولتی با همت و تلاش در حوزه کسب و کار خود در جهت کاهش قاچاق و تبدیل آن به مبادلات مرزی گام بردارند.

وی ادامه داد: سازمان بازرگانی آذربایجان غربی در برگزاری جلسات کمیته پیشگیری و ساماندهی قاچاق کالا و ارز بر حسب ارزیابی انجام شده از طریق وزارت متبوع رتبه اول کشوری و در زمینه تصویب و اجرای مصوبات کمیته پیشگیری و ساماندهی در سطح کشور رتبه دوم را کسب نموده است.

رییس سازمان بازرگانی آذربایجان غربی گفت: بر اساس اقدامات انجام گرفته در راستای مصوبات کمیته پیشگیری و ساماندهی، قاچاق کالا و ارز تقریبا به صفر رسیده و تخلفات قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به نسبت مدت مشابه سال قبل به یک سوم کاهش یافته است.