به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حمید ابراهیمی فرماندار این شهر امروز در جلسه كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ارومیه گفت: سهم اشتغال آذربایجان غربی در سال جاری را 113 هزار نفر است که فرمانداری ارومیه نیز متعهد شده از این تعداد برای 27 هزار نفر شغل ایجاد كند و این عمل با همکاری و همدلی دستگاههای اجرایی شهرستان میسر است.

فرماندار ارومیه یادآور شد: با توجه به پتانسیل و ظرفیت های شهرستان ارومیه پیش بینی می شود حصول سهم اشتغال این شهر بیش از سایر شهرستانهای استان باشد.

وی گفت: در سهم شهرستان ارومیه در مشاغل خانگی كارهای خوبی انجام گرفته و امیدواریم امسال تعداد اشتغال در این شهرستان از افزایش چشمگیری برخوردار شود.

حمید ابراهیمی افزود: در این رابطه می طلبد كه مسوولان دستگاه های اجرایی به صورت جمعی جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال جهاد اقتصادی و سیاست های دولت عدالت محور و خدمتگذار جهت ارتقاء در آمد سرانه شهرستان تلاش بیشتری كنند .

وی اضافه كرد: برنامه های سه ماهه دوم جهت ادامه روند برنامه سه ماهه اول تدوین شده و هر چند كه در سه ماهه اول از برنامه كلی حدود سه در صد عقب هستیم.

ابراهیمی اظهار كرد: در سه ماهه دوم پیش بینی می شود عقب ماندگی جبران شود.

وی افزود: در بحث نظارت و در جهت به ثمر رسیدن موضوع اشتغال، فرمانداری اكیپ های مورد نیاز را آماده كرده است و با نظارت بیشتر بر امورات دستگاه ها تلاش خواهد كرد تا نتیجه مطلوبی در این رابطه به دست آورد.

فرماندار ارومیه همچنین در رابطه با بنگاه های زودبازده گفت: از بدو تاسیس تاكنون 16 هزار و 962 پرونده تشكیل شده و از این تعداد 10 هزار و 402 واحد به بانكها معرفی و انعقاد قرار داد شده است، که به همت و تلاش دولت در این موضوع اشتغالهای خوب و پایداری ایجاد شده است.