به گزارش خبرگزاری برنا، محمد ستارپور، معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه گفت: یک دستگاه جاروی مکانیکی و ماشین آتش نشانی اطفای حریق با هزینه ای بالغ بر 380 میلیون تومان برای شهرداری خریداری شده است.

وی با بیان اینکه جمع آوری روزانه زباله شهری و دفع آن یکی از وظایف مهم شهرداری است افزود: حوزه خدمات شهری در 5 بخش ستادی، بهداشت شهری، حفظ و گسترش فضا های سبز و مبلمان شهری و انتظام بخشی و افزایش ضریب ایمنی شهر و حمل و نقل و ترافیک اقدامات شاخصی انجام داده است.

او افزود: در راستای تکمیل طرح مکانیزاسیون خدمات شهری نصب 1300 عدد مخزن زباله در سطح شهر و خرید یک دستگاه جاروی مکانیکی و تعداد 7 دستگاه پرس کن زباله در سه ماهه اول سال جاری خریداری شده است.

ستارپور از برنامه ریزی جهت عقد قرارداد خرید 2 دستگاه جاروی مکانیکی و یک دستگاه مخزن شهری از شرکت های سازنده خبر داد و افزود: در بخش بهداشت شهری این معاونت اقدام به رفت و روب بیش از 1250 هکتار از معابر عمومی به صورت روزانه می نماید که بر این اساس روزانه 470 تن زباله از مناطق تجاری و مسکونی جمع آوری می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اتمام مطالعه طرح جامع پسماندهای شهری را بخش دیگری از اقدامات این حوزه عنوان و اظهار کرد: افزایش تعداد سرویس های بهداشتی سطح شهر ،لایروبی بستررودخانه شهرچایی در سمت پارک ائللرباغی و ساماندهی محل دفن دائمی زباله درنازلو و اطلاع رسانی و آموزش شهروندان از طریق چاپ بروشور، آگهی و نصب بنر در سطح شهر بخشی دیگر از خدمات این معاونت در حوزه بهداشت امور شهری است.