امام جمعه خوی: اسراییل ذلیل و درمانده شده است

حجت الاسلام والمسلمین سید رضی موسوی شكوری، امام جمعه خوی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا، گفت: روز قدس از میراث های ماندگار رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که شروع آن از ایران اسلامی یعنی ام‌القرای جهان اسلام آغاز شده و هر سال که می گذرد در سطح جهان با شکوه تر برگزار می شود.

به گفته وی قطعا امسال روز قدس باشکوه هرچه تمام تر برگزار خواهد شد؛ چون شرایط سیاسی حاکم بر منطقه و جهان کاملاً تغییر کرده و می توان گفت رژیم اشغالگر قدس در طول تاریخ نکبت بار خویش به اندازه امروز ذلیل، بی حیثیت و درمانده نشده بود.
 
نماینده ولی فقیه در خوی افزود: چون رژیم صهیونیستی در سال های اخیر دو شکست سخت از سوی حزب الله لبنان و مسلمانان غزه دریافت کرد و از سویی دیگر به خاطر قتل عام مردم مظلوم غزه افکار عمومی جهان علیه این رژیم غاصب تحریک شد بطوریکه در اکثر قریب به اتفاق کشورها حتی کشورهای غربی حامی این رژیم، تظاهرات ضد صهیونیستی راه افتاد.

شكوری اضافه كرد: اخیراً پیروزی مردم مصر بر حسنی نامبارک یعنی متحد قدیمی رژیم اشغالگر قدس و کشیده شدن فرعون مصر به پای میز محاکمه این رژیم را کاملاً درمانده ساخته است و همچنین بوجود آمدن بیداری اسلامی، راه افتادن قیام های مردمی در کشورهای اسلامی و شکست خوردن حاکمان آنها که از متحدان قدیمی رژیم صهیونیستی بودند یک زنگ خطر جدی بر این رژیم غاصب است.

وی تصریح كرد: همچنین می توان گفت بوجود آمدن بحران های سیاسی، اقتصادی در کشورهای غربی و اروپایی که حامیان جدّی این رژیم بودند شرایط جدیدی را در منطقه علیه رژیم غاصب صهیونیستی بوجود آورده است، لذا باید بگوییم یاری و نصرت خدا بر مسلمانان نزدیک است.

امام جمعه خوی اظهار امیدواری كرد حاکمان این رژیم غاصب همانند فرعون مصر هرچه زودتر در قفس محاکمه قرار بگیرند.

حجت الاسلام شکوری با دعوت از مردم به شرکت پرشور در راهپیمایی روز قدس به تاریخچه فلسطین اشاره و اذعان كرد: از ظهور دین مقدس اسلام، فلسطین در اختیار مسلمانان بوده و پیروان ادیان دیگر نیز با آنان زندگی مسالمت آمیز داشتند ولی پس از جنگ جهانی دوم كشورهای استكباری از جمله آمریكا و انگلستان طرح تشكیل یك دولت جعلی برای صهیونیست ها را برنامه ریزی كردند و از سال 1948.م رژیم اسرائیل را بر مسلمانان مسلط كردند.

وی ادامه داد: همزمان با تشكیل رژیم غاصب اسرائیل با حمایت استكبار جهانی شاهد استمرار دو جنایت مهم در سرزمین های اشغالی هستیم كه قتل عام مسلمانان اولین جنایت مهم این رژیم غاصب بوده كه فقط در 25 جنایت معروف و اخیر ازجمله دیر یاسین، صبرا و شتیلا، كفر قاسم، خان یونس، الخلیل و غزه حدود پنج هزار نفر از مسلمانان مظلوم فلسطین و كشورهای همسایه كشته شدند و متجاوز از پنج میلیون نفر فلسطینی 60 سال است از خانه های خود متواری و آواره شده و نوعا در كشورهای اسلامی اردن، سوریه، لبنان، مصر، عربستان، لیبی و عراق زیر چادر زندگی می كنند.

حجت الاسلام شكوری در ادامه تحلیل جنایات و توطئه های رژیم غاصب صهیونیست بیان داشت: توطئه دوم اسرائیل و استكبار جهانی این بوده كه هروقت رژیم صهیونیستی در اثر جنایات هولناك در برابر افكار عمومی جهان قرار گرفته فوراً یك مسیر انحرافی را در رسانه های گروهی خود به عنوان طرح های استعماری بنام طرح صلح و سازش اعراب با اسرائیل مطرح كرده اند كه می توان طرح كمپ دیوید اول و دوم ، طرح صلح غزه و اریحا، طرح استعماری شرم الشیخ، آناپلیس، مادرید و اخیراً طرح صلح رییس جمهور آمریكا را از جمله این طرح های استعماری برشمرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: جوانان غیور و مسلمان سرزمین های اشغالی و سایر كشورهای همسایه بعد از ناامید شدن از سران كشورهای اسلامی و سازمان ملل خودشان دست به كار شده و با راه اندازی گروه ها و سازمان های چریكی از جمله سازمان آزادی بخش فلسطین (الفتح)، اخوان المسلمین در مصر و سرزمین های اشغالی، جنبش امل، حركة المحرومین و حزب الله در لبنان، جریان انتفاضه و حماس در سرزمین های اشغالی به مبارزات خود استمرار بخشیدند.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به فرمایشات رهبركبیر انقلاب كه اسرائیل را غده سرطانی معرفی كردند و با درنظر داشتن تجربیات دهه های گذشته به این نتیجه می رسیم كه تنها راه حل فلسطین، از میان برداشتن رژیم اشغالگر قدس با قوه قهریه مسلمانان است.